Superpuchar Hiszpanii: El Clasico lub derby Madrytu w finale (Wideo)

jedenastka La Liga

Toni Kroos (Real Madryt) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Real Madryt pokonał Valencię 3:1 i zagra w finale Superpucharu Hiszpanii.

To pierwszy mecz w nowej formule tego turnieju. Rozgrywany jest w Arabii Saudyjskiej.

Już na samym początku Toni Kroos ośmieszył rywali. Niemiec pokonał Jaume Domenecha z… rzutu rożnego już w piętnastej minucie meczu.

W 39. minucie prowadzenie podwyższył Isco. Dobił on strzał Luki Modricia. Chorwat sam skutecznie wykończył akcję Realu w 65. minucie i już było 3:0.

Na 3:1 z rzutu karnego wynik ustalił Dani Parejo. Real znajdzie się w finale i czeka na rywala z pary Barcelona – Atletico Madryt.

Valencia CF – Real Madryt 1:3 (0:2)

90+2′ Parejo (kar.) – 16′ Kroos, 39′ Isco, 66′ Modrić

Valencia: Jaume Domenech – Daniel Wass, Ezequiel Garay, Gabriel Paulista, Jose Luis Gaya – Francis Coquelin, Geoffrey Kondogbia (58′ Maximiliano Gomez), Dani Parejo, Carlos Soler – Kevin Gameiro (70′ Denis Czeryszew), Ferran Torres.

Real: Thibaut Courtois – Dani Carvajal, Raphael Varane, Sergio Ramos, Ferland Mendy (71′ Marcelo) – Fede Valverde, Casemiro, Toni Kroos – Isco, Luka Modrić (77′ James Rodriguez) – Luka Jović (83′ Mariano Diaz).

Żółta kartka: Casemiro (Real).

Sędziował: Jesus Gil Manzano.