Sunderland remisuje z Coventry w pierwszym meczu po powrocie do Championship

Twitter: @SunderlandAFC

Sunderland zremisował swój pierwszy mecz po powrocie do Championship z Coventry (1:1). Bramki zdobywali Jack Clarke (Sunderland) oraz Victor Gyokeres (Coventry).

Do bardzo dobrego wejścia w nowy sezon ekipie Alexa Neila zabrakło kilku minut. Mimo bramki straconej w końcówce meczu mogą oni cieszyć się ze zdobytego punktu.

Można powiedzieć, że drużyną, która lepiej weszła w ten mecz, był Sunderland. To gospodarze próbowali stworzyć sobie sytuacje pod bramką Coventry już od samego początku spotkania. Przyniosło to rezultaty, bo w 12. minucie wynik po strzale głową otworzył Jack Clarke. Wykorzystał on doskonałe dośrodkowanie autorstwa Lyndena Goocha. Goście zaczęli mocniej naciskać Sunderland dopiero w ostatnim kwadransie pierwszej części meczu. Na niespełna dziesięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy świetnym strzałem z dystansu popisał się obrońca Coventry, Jonathan Panzo. Jego uderzenie na poprzeczkę sparował Patterson.

Druga połowa mogła rozpocząć się wyśmienicie dla Czarnych Kotów. Po wyprowadzonej kontrze piłka znalazła się w polu karnym pod nogami strzelca pierwszej bramki. Clarke uderzył jednak niecelnie. W 53. minucie prezentem obdarowani zostali piłkarze Coventry, a konkretnie Matt Godden. Po niedokładnym podaniu Dannego Batha do Daniela Neila, piłkę w polu karnym otrzymał właśnie Godden, który trafił w prawy słupek bramki strzeżonej przez Pattersona. Sunderland stworzył sobie jeszcze parę dogodnych sytuacji, ale końcówka należała zdecydowanie do zawodników Błękitnych. W końcu dopięli oni swego. Dobra indywidualna akcja oraz strzał Viktora Gyokeresa, po którym piłka wylądowała w siatce – dały Coventry wyrównanie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1.