Sportowa Akademia Veolia Junior – po 10 latach wspierania młodych sportowców Fundacja Veolia Polska zajmie się najmłodszymi

W ciągu 10 lat działalności programu Sportowa Akademia Veolia 206 młodych sportowców, reprezentujących 34 różne indywidualne dyscypliny olimpijskie, zostało objętych wsparciem finansowym i merytorycznym. Podczas uroczystej gali podsumowującej 10. edycję programu, Fundacja Veolia Polska ogłosiła zmianę formuły programu. SAV Junior zawita do polskich miast już w przyszłym roku.

Sportowa Akademia Veolia to program stypendialno-szkoleniowy dla młodych sportowców, reprezentujących indywidualne dyscypliny olimpijskie, którzy nie tylko zostają objęci stypendium (21 sportowców rocznie), ale także podnoszą swoje umiejętności pozasportowe w ramach warsztatów stacjonarnych oraz platformy e-learningowej. Prowadzone przez uznanych ekspertów zajęcia dotyczą m.in. psychologii sportu, tematyki antydopingowej, dietetyki, zarządzania marką osobistą i mediami społecznościowymi.

10 lat wsparcia talentów

Do absolwentów SAV-u należą m.in.: Filip Wypych (pływanie), Maciej Bodnar (triathlon), Marta Lubos (karate) czy Zuzanna Czuryło (RS:X windsurfing), którzy z sukcesami rywalizują o medale największych imprez sportowych. Jednym z inspiratorów projektu był Adam Wiercioch – srebrny medalista Igrzysk Olimpijskich w Pekinie 2008 w drużynie szpadzistów, który łączył karierę wyczynowego sportowca z pracą zawodową informatyka w firmie Veolia.
Podczas gali, która odbyła się w czwartek 21. listopada w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, twórcy programu spotkali się z laureatami programu, a także przedstawicielami miast partnerskich grupy Veolia w Polsce.

Jesteśmy dumni, że już od 10 lat promujemy harmonijny rozwój i wspaniałe wartości, na których opiera się także nasza firma. Sport jest chyba najlepszą metaforą naszych codziennych wyzwań: solidarności, odpowiedzialności i wytrwałości w dążeniu do celu. Dziękuję naszym sportowcom, kadrze SAV, za to, że tak konsekwentnie dążą do realizacji swoich sportowych marzeń. Bardzo się cieszymy, że możemy ich w tym wspierać. Kibicujemy sportowcom, ale też miastom, które z nami współpracują, wspierając rozwój młodych ludzi i promując lokalne inicjatywy. Wierzę, że współpraca samorządu i biznesu przynosi efekty oraz ogromną satysfakcję dla każdej ze stron – powiedział Frederic Faroche, prezes zarządu Veolia Polska.

Program Sportowa Akademia Veolia realizowany był w partnerskiej formule z Urzędami Miast: Łodzi, Poznania, Warszawy, Tarnowskich Gór oraz Chrzanowa.

– Mówi się, że nic tak nie jednoczy ludzi, jak wspólnie przeżywane emocje, a tych nam w SAV-ie nie brakuje. Na co dzień z ogromnym zaangażowaniem śledzimy osiągnięcia naszych sportowców i jesteśmy wszędzie tam, gdzie nasza Akademia. Wspólnie ze stypendystami budujemy przyszłość, a we współpracy z samorządami rozwijamy relacje, dzięki którym możemy robić coraz więcej – nie tylko dla sportu – dodała Izabela Rakuć-Kochaniak, Prezes Fundacji Veolia Polska.

SAV Junior dotrze do przedszkoli 

Na Gali nie zabrakło także beneficjentów nowej formuły programu – dziećmi w wieku przedszkolnym, do których kierowany będzie SAV Junior. Najważniejszym celem nowej odsłony programu będzie edukacja sportowa najmłodszych, nabycie przez nich podstawowych umiejętności ruchowych oraz podniesienie świadomości rodziców i opiekunów w tym zakresie.

– Na przestrzeni kolejnych edycji dołożyliśmy wiele nowych elementów do programu, ale chcemy patrzeć jeszcze dalej w przyszłość. Zdajemy sobie sprawę z globalnych wyzwań cywilizacyjnych, z którymi wszyscy będziemy musieli się zmierzyć właśnie na poziomie lokalnym. Chodzi nie tylko o zmiany klimatyczne, ale także te mniej oczywiste zagadnienia, jak powszechny brak ruchu i siedzący styl życia najmłodszych, który powoduje wiele komplikacji zdrowotnych w przyszłości. Rozmawiamy o tym z ekspertami i stąd pomysł na kontynuację projektu w nowej formule – podsumował Jakub Kalinowski, prezes Fundacji V4Sport, wspierającej Fundację Veolia Polska w realizacji programu.

O Sportowej Akademii Veolia

SAV jest jednym z najdłużej realizowanych przez grupę Veolia w Polsce projektów CSR. Za organizację akademii odpowiada Fundacja Veolia Polska przy wsparciu Fundacji V4Sport. Grupa Veolia w Polsce jest jednym z czołowych dostawców usług w zakresie zarządzania energią, gospodarki wodno-ściekowej i odpadowej. Natomiast Fundacja V4Sport realizuje projekty, których celem jest zachęcenie Polaków do aktywności fizycznej, mającej bezpośredni wpływ na prawidłowy rozwój dzieci i młodzieży, a także lepszą jakość życia całego społeczeństwa.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *