Spacer PSG z RC Lens

PSG rozstrzelało RC Lens 4:1 na Parc des Princes. Bramkę i asystę w tym meczu zanotował wracający do składu Zlatan Ibrahimovic. Jeżeli jutro(8.03) Lyon się potknie Paryżanie będą dłużej się cieszyć fotelem lidera.

Wynik tuż przed przerwą otworzył David Luiz wykorzystując rzut wolny. W drugiej połowie dogodną okazję zmarnował Lavezzi, który w 52. minucie minął bramkarza ale obrońca zdążył skutecznie interweniować. W 60. minucie van der Wiel wywalczył rzut karny a do piłki podszedł Ibrahimovic i było 2:0. Kontaktową bramkę strzelił Tougzhar w 68. minucie natomiast szanse na remis rozwiał najpierw Matuidi w 80 minucie i Pastore w 83. minucie. Tym zwycięstwem PSG wdrapało się na pierwsze miejsce i pozostanie tam jeżeli Lyon przegra z Montperlier.

PSG: Sirigu – Camara, Maxwell, Luiz, van der Wiel, Motta, Veratti(67 Cavani), Rabiot, Ibrahimovic, Lavezzi, Bahebeck(67 Pastore)

RC Lens: Riou – Kantari, Landre, Gbamin, Baal, Lemoigne, Nomenjanahary(79 Madiani) Cyprien(66 Bourigeaud), Guillaume(65 Coulibaly), Chavarria, Tougzhar