Bundesliga: Bayern wygrywa, a Wolfsburg poniósł pierwszą porażkę!

FC Bayern Monachium Facebook

Bayern wygrywa, wicelider niespodziewanie przegrywa z Augsburgiem, a Werder Brema pokonał Freiburg.

Niespodziewanie w 25.minucie, po świetnej akcji, wykończonej golem Hiroshiego Kiyotake Hannover 96 objął prowadzenie. Ich radość nie trwała jednak długo. Zaledwie trzy minuty później do wyrównania doprowadził bowiem Xabi Alonso.

W 60′ faulowany w polu karnym Robert Lewandowski musiał być opatrywany przez fizjoterapeutów. Rzut karny wykorzystał Thomas Muller. 25-letni napastnik poszedł za ciosem i w 72.minucie zwiększył prowadzenie Bayernu na 3:1.

Bayern Monachium dopisał kolejny komplet punktów i powiększył do jedenastu oczek swoją przewagę nad wiceliderem tabeli VfL Wolfsburg, który w toczącym się równolegle meczu uległ na wyjeździe Augsburgowi 0:1. Walka o tytuł mistrza Niemiec 2015 została więc już rozstrzygnięta.

W spotkaniu Wolfsburga z Augsburgiem doczekaliśmy się niespodzianki, gdyż “Wilki”, które miały fantastyczną formę przegrały to spotkanie 1:0.

Augsburg prowadzenie objął nieco po godzinie gry. Naldo sfaulował w polu karnym Abdula Rahmana Babę, a do jedenastki podszedł Tobias Werner. Jednak golkiper Wolfsburga Diego Benaglio obronił to uderzenie, ale już przy dobitce Dominika Kohra był bez szans.

Augsburg ostatecznie wygrał 1:0. Dla Wolfsburga była to pierwsza porażka w tym roku. A gospodarze w dalszym ciągu są największym objawieniem tego sezonu.

W widowisku pomiędzy Freiburgiem, a Werderem Brema lepszy okazał się zespół Viktora Skripnika.

Bremeńczycy od początku prezentowali się lepiej, czego efektem było objęcie prowadzenia w 38.minucie. Autorem trafienia był nie kto inny jak najlepszy snajper zespołu Franco Di Santo, dla którego było to już dwunaste trafienie w tym sezonie.

Dzięki zwycięstwu Werder Brema awansował na siódmą lokatę. Freiburg pozostał na miejscu siedemnastym.