40-letni Mauricio Pachettino został nowym szkoleniowcem Southampton FC -poinformowano na oficjalnej stronie klubu. Nowy trener “Świętych” zastąpił na tym stanowisku Nigela Adkinsa.

 

 

Jest to decyzja związana z długoterminowymi ambicjami Southampton Football Club. Dziękujemy i doceniamy wkład pracy włożony przez Nigela Adkinsa. Przez ostatnie dwa lata zrobił dla nas bardzo dużo, lecz do realizacji naszych przyszłościowych celów potrzebna była zmiana – powiedział prezes klubu, Nicola Cortese.

Mauricio to szanowany trener znaczącej jakości, który zyskał renomę jako bystry taktyk oraz dokonały menedżer. Jestem przekonany, że będzie inspiracją dla naszej utalentowanej drużyny i pociągnie ją do występów na możliwie najwyższym poziomie. Pochettino kładzie również duży nacisk na pielęgnowanie młodych zawodników, którzy w przyszłości będą kluczowymi zawodnikami Southamptonu – dodał Nicola Cortese.

Dla mnie jest to kolejne wielkie wyzwanie. Southampton to klub z mojego dzieciństwa, więc praca w nim będzie dla mnie bardzo ekscytująca. Istnieje nowa wyraźna wizja klubu, która poprowadzić ma nas do trwałych sukcesów w Premier League – powiedział nowy menedżer „Świętych”, Mauricio Pochettino.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.