Skuteczna Barca zagra w półfinale

fcbarcelona.com

W rewanżowym spotkaniu 1/4 finału Pucharu Króla awans do kolejnej fazy turnieju przypieczętowała FC Barcelona. Po raz drugi wygrała z Athleticem Bilbao tym razem na własnym boisku – 3:1.

W pierwszym spotkaniu Baskowie przegrali na własnym boisku 1:2 i za wszelką cenę chcieli te straty odrobić, a  dobrze wiedzą jak ograć wielką Barcę. W końcu triumfowali w rozgrywkach o Superpuchar Hiszpanii na początku sezonu. I tego chcieli również od początku meczu na Camp Nou. W 12 minucie bramkę dla gości zdobył Inaki Williams. Zawodnik Athletico w sytuacji sam na sam minął Ter Stegena i otworzył wynik spotkania. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Tuż po przerwie gospodarze obudzili się z letargu. Messi zagrał do Luisa Suareza i El Pistolero w 53 minucie wyrównał stan rywalizacji. Rozstrzygnięcie przyniosło ostatnie 10 minut spotkania. Najpierw po zagraniu Daniego Alvesa bramkę zdobył Pique, a w doliczonym czasie gry wynik na 3:1 ustalił Neymar. Tym samym Barcelona pewnie awansowała do półfinału rozgrywek o Puchar Króla.

FC Barcelona – Athletic Bilbao 3:1 (0:1), pierwszy mecz: 2:1 dla FC Barcelona, awans: FC Barcelona

0:1 – Inaki Williams 12′

1:1 – Luis Suarez 53′

2:1 – Pique 81′

3:1 – Neymar 91′

sędzia: A. Hernandez

frekwencja: 63 405