City zagrają w finale, poważny uraz de Bruyne

Squawka Twitter

W spotkaniu 1/2 finału Capitol One Cup zmierzyły się drużyny Manchesteru City i Evertonu. The Citizens wygrali na własnym boisku 3:1 i w finale zagrają z Liverpoolem.

Spotkanie na Etihad Stadium lepiej rozpoczęli goście, kiedy to w 18 minucie po strzale z dystansu Barkleya piłka wylądowała w siatce. Na odpowiedź City nie trzeba było długo czekać. Już sześć minut później wyrównał Fernandinho. Rozstrzygnięcie przyszło w drugiej połowie. Tuż po wejściu na boisko bohaterem został Kevin de Bruyne. Najpierw wyprowadził Manchester City na prowadzenie, a później asystował przy bramce Aguero, który w 76 minucie meczu ustalił jego wynik na 3:1. Jednak Belg tego spotkania może nie zaliczyć do udanych, gdyż w końcówce meczu opuścił murawę na noszach. Nieoficjalnie mówi się, że może być to nawet uraz zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie i de Bruyne czeka dłuższa przerwa od występów na boiskach.

Manchester City – Everton 3:1 (1:1), awans: Manchester City