Skromna wygrana “Canarinhos” z Austrią!

W meczu towarzyskim rozegranym w na stadionie Ernsta Happela w Wiedniu Brazylia minimalnie okazała się lepsza od reprezentacji Austrii, wygrywając 2:1. Bramki dla ekipy “Canarinhos” zdobyli David Luiz i Roberto Firmino. Jedynego gola dla Austriaków strzelił Alexander Dragović, wykorzystując rzut karny.

Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Na otwarcie wyniku musieliśmy czekać do 64 minuty. Oscar wrzucił piłkę w pole karne z rzutu rożnego, a David Luiz strzałem głową wpakował piłkę do siatki – 1:0 dla Brazylii. W 75 minucie Austriacy doprowadzili do remisu. Sędzia podyktował rzut karny dla drużyny Marcela Kollera, który pewnie wykorzystał Alexander Dragović, spokojnym strzałem umieszczając futbolówkę w lewym dolnym rogu bramki. Zwycięstwo 2:1 zapewnił Brazylijczykom wprowadzony na plac gry w drugiej połowie – Roberto Firmino. 23-letni napastnik Brazylii strzelił fantastycznego gola i nie dał szans bramkarzowi reprezentacji Austrii. Firmino zdobył swoją pierwszą bramkę dla Brazylii, w swoim drugim meczu w dorosłej kadrze. Wynik końcowy, 2:1 dla Brazylii.

Austria – Brazylia (1:2) – 18.11.2014 (18:00)
Gol 64′ D.Luiz (0:1)
Gol 75′ A.Dragović (1:1) (k.)
Gol 83′ R.Firmino (1:2)