Skowronek: Będziemy pracować dalej nad przygotowaniem fizycznym

wisla.krakow.pl

Wisła Kraków w Woli Chorzelowskiej wykorzystując przerwę reprezentacyjną pokonała w towarzyskim meczu Stal Mielec (2:0). Z bliska nie mogli obserwować sobotniego starcia kibice oraz przedstawiciele mediów.

Gole dla “Białej Gwiazdy” strzelili – Vullnet Basha z rzut karnego i Dawid Abramowicz. – Cieszę się, że piłkarze, którzy dzisiaj wystąpili, bardzo mocno trzymali się założeń. Dzięki temu zachowaliśmy dyscyplinę w naszym ustawieniu na boisku, przez co łatwiej było nam o atak pozycyjny. Z kolei po stracie piłki mieliśmy większą kontrolę, dlatego też dłużej utrzymywaliśmy się przy piłce i tworzyliśmy sytuacje. Co prawda bramki zdobyliśmy po stałych fragmentach, ale prowadziliśmy grę tak, jak sobie wyobrażaliśmy – podkreślił Artur Skowronek, cytowany przez oficjalny serwis klubowy “wisla.krakow.pl”.

– Piłkarze dali z siebie maksimum i właśnie tak należy pracować. Prawie wszyscy otrzymali po 45 minut i chcieli ten czas odpowiednio wykorzystać. To pokazuje, że są to ludzie głodni sukcesu, którzy pragną grać w pierwszym składzie – dodał.

Piłkarze krakowskiej Wisły z dorobkiem jednego punktu zajmują dwunastą lokatę w tabeli PKO Ekstraklasy. Równo za tydzień ekipa Artura Skowronka pojedzie do Szczecina, by poszukać pierwszego zwycięstwa w lidze, co z pewnością nie będzie należeć do łatwych zadań. – Przed nami długi mikrocykl, bo gramy dopiero w niedzielę. Na pewno będziemy pracować dalej nad przygotowaniem fizycznym. Myślimy też wciąż nad tym, aby wiązać ten aspekt z taktyką. Oczywiście, nie zapominamy o przeciwniku, dlatego analizujemy Pogoń, ale pragniemy rozwijać swoją grę i głównie na to poświęcimy kolejny tydzień – stwierdził opiekun.

źródło: wisla.krakow.pl / własne