Legia pozyska nowego środkowego obrońcę?

Jędrzejczyk

Andre Martins, Mateusz Wieteska, Artur Jędrzejczyk i Paweł Stolarski (Legia) / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa nie zamierza zaprzestawać działać na rynku transferowym. Jednym z zawodników, który może za niedługo zawitać na Łazienkowską jest reprezentant Chorwacji, Mile Skorić – poinformował “Super Express”.

Już za kilka dni zakończy się przerwa na reprezentację i zawodnicy wrócą do swoich klubów. Swoich kadrowiczów ma również Legia, której sytuacja kadrowa nie wygląda najlepiej – szczególnie jeśli chodzi o stoperów. Na ten moment Aleksandar Vuković może liczyć na trzech-czterech zawodników na tej pozycji. Są to: Artur Jędrzejczyk, Igor Lewczuk, William Remy i Inaki Astiz. Dwóch ostatnich piłkarzy to jednak tykające bomby. Francuz w ostatnim ligowym meczu przeciwko Jagiellonii zaprezentował się słabo, a Astiz jest już wiekowym zawodnikiem, który pomaga wejść do pierwszego zespołu młodszym graczom.

Słaba dyspozycja Legii, to nie jedyny problem, z jakim zmaga się aktualnie trener “Wojskowych”. W meczu z Omonią Nikozja urazu nabawił się Mateusz Wieteska, który wypadł na kilka miesięcy. Trudna sytuacja z obsadzeniem tej pozycji nie jest na pewno dobrą informacją dla nikogo. 22-latek mógł jeszcze tego lata wyjechać za granicę, “Vuko” stracił kluczowego obrońcę, a dyrektor sportowy musi znaleźć środki na sprowadzenie nowego zawodnika. Co by tu dużo nie mówić – sprawa nie wygląda kolorowo.

Kto zastąpi Wieteskę?

Kandydatur jest kilka, a jedną z nich jest wcześniej wspominany Skorić. Jest to 29-latek, który nieprzerwanie od 7 lat występuje w drużynie NK Osijek, której jest kapitanem. Mierzy on 187 centymetrów, jest lewonożny i ma zaliczone 3 występy w reprezentacji Chorwacji, do której jest często powoływany. Niewykluczone, że zobaczymy go na boisku w którymś z meczów Ligi Narodów (Portugalia-Chorwacja, Francja-Chorwacja).

Jak blisko jest do jego przenosin do Warszawy? Trudno określić, ale na pewno nie jest to temat, który w najbliższych dniach zostanie wyjaśniony. Jest on jednym z kilku zawodników, których rozpatruje Legia. Negocjacje też nie będą łatwe, ze względu na zmiany w chorwackim klubie. Nowym trenerem, a zarazem dyrektorem sportowy NK Osijek został dobrze znany w Polsce – Nenad Bjelica. Chorwacki szkoleniowiec dopiero objął drużynę, więc przydatność Skoricia w jego zespole zostanie dopiero określona.

Niemniej jednak nie wiadomo, o jak dużych pieniądzach w jego kontekście mówimy. Umowa 29-latka wygaśnie dopiero w czerwcu 2023 roku. W minionym sezonie rozegrał on aż 37 spotkań, w których zdobył 2 bramki. Jego postać jest znana w Legii od dawna. Transfer nie został jednak jeszcze sfinalizowany z kilku powodów. Jedną z opcji jest oczekiwanie na sprzedaż Michała Karbownika i otrzymanie pieniędzy za 19-latka. Inną natomiast mogą być negocjacje z innymi zawodnikami, których Legia rozpatruje w kontekście gry na środku obrony. Czas pokaże, jak rozwinie się ta sytuacja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.