Sevilla wciąż w dołku, wciąż bez zwycięstwa. Sevilla 1-2 Celta!

twitter.com/SevillaFC

Koszmar ekipy Unaia Emery’ego nadal trwa. Tym razem katem okazała się ekipa Celty Vigo, która pokonała Sevillę 1:2. Krychowiak rozegrał pełne spotkanie i złapał żółtą kartkę.

Jak do tej pory Sevilla nie wygrała ani jednego meczu w lidze. Wydawało się, że po przekonywującym zwycięstwie z Borussią Monchengladbach (3:0 przyp. red.) koledzy Krychowiaka staną na nogi, ale będąca ostatnio w gazie Celta Vigo sprowadziła ich na ziemię.

Już po niespełna 27. minutach Celta prowadziła dwoma bramkami. Najpierw Nolito z lewego skrzydła zszedł do środka i mocnym strzałem po krótkim rogu pokonał Rico, a kolejne trafienie dla gości zdobył Daniel Wass po podaniu Hugo Mallo. Sevilli udało się zmniejszyć rozmiary porażki w drugiej połowie za sprawą Fernando Llorente. Hiszpan wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony Mariano i głową wpakował piłkę do siatki bezradnego Alvareza.

Po dzisiejszym zwycięstwie “Celistas” plasują się na drugim miejscu w tabeli z 10. punktami na koncie, ustępując jedynie Realowi Madryt. Z kolei Sevilla Grzegorza Krychowiaka okupuje dolną część tabeli sytuując się na 19. miejscu.

Sevilla FC 1:2 Celta Vigo, 20.09.2015 r., godz. 12:00, Estadio Ramon Sanchez Pizjuan.

0:1, Nolito (15′)

0:2, Wass (26′)

1:2, Llorente (54′)

Kartki:

żółte: Banega, Krychowiak, Reyes – Gomez, Aspas, Mallo, Jonny, Orellana, Fernandez.

czerwone: za drugą żółtą – Jonny (90+1).

Sevilla: Rico – Coke, Andreolli, Kolodziejczak, Mariano – N’Zonzi, Krychowiak, Vitolo (Krohn-Dehli 30′), Banega (Llorente 46′), Reyes (Konoplyanka 73′) – Gameiro.

Celta Vigo: Alvarez – Mallo, Gomez Solla, Cabral (Fontas 58′), Jonny (cz. k. 90+1) – Wass, Fernandez, Orellana, Hernandez (Radoja 63′), Nolito – Aspas (Guidetti 79′).

Autor: Mateusz Policha