Espanyol Barcelona zmazał plamę po blamażu przed własną publicznością w starciu z Realme Madryt i pokonał 3:2 Real Sociedad. Bramka na wagę trzech punktów została zdobyta w 90. minucie gry.

Oba zespoły do starcia między sobą podchodziły w kiepskich nastrojach. Baskowie ulegli w poprzedniej kolejce Realowi Betis 1:0, natomiast Espanyol został rozstrzelany przez madrycki Real aż 6:0.

Pierwszą bramkę kibice zgromadzeni na Anoeta zobaczyli po 20. minutach gry. Ivan De La Bella w polu karnym Espanyolu zagrał do Agirretxe, któremu nie pzoostało nic innego jak wpakować piłkę do siatki rywala. Katalończycy wyrównali przed przerwą. Marcos Asensio dostał wspaniałe podanie i w sytuacji sam na sam z Rullim został sfaulowany przez bramkarza “Erreali“, dlatego arbiter podyktował rzut karny dla gości, a golkipera usunął z boiska. Do piłki podszedł Gerardo Moreno i pewnie pokonał Oiera, który musiał wejść z powodu czerwonego kartonika dla Rulliego.

Po przerwie grający w przewadze Espanyol miał minimalną przewagę i udokumentował ją w 71. minucie, kiedy Roco wyskoczył najwyżej do dośrodkowanie Pereza i piękną główką umieścił piłkę w siatce Realu Sociedad. Gospodarze nie poddawali się i zdołali wyrównać w 86. minucie po bramce Jonathasa. Kiedy wydawało się, ze mecz zakończy się remisem, gola na wagę trzech oczek zdobył Hector Perez po uderzeniu piłki głową.

Dzięki temu zwycięstwu Espanyol awansował na 8. miejsce w tabeli, zaś Real Sociedad plasuje się tuż nad strefą spadkową z dwoma punktami na koncie. Następne spotkanie Sociedad rozegra na wyjeździe z Granadą, natomiast u siebie podejmie Valencię.

Real Sociedad 2:3 Espanyol Barcelona, 19.09.2015 r., godz. 22:00, Anoeta.

1:0, Agirretxe (20′)

1:1, Moreno (44′)

1:2, Roco (71′)

2:2, Jonathas (85′)

2:3, Perez (90′)