Sevilla pokonała na wyjeździe Borussię M’Gladbach 3:2 (pierwszy mecz 1:0 dla Sevilli) i tym samym awansuje do 1/8 Ligi Europy! Drużyna Grzegorza Krychowiaka wygrała po dwóch golach Vitolo, oraz samobójczym trafieniu Stranzla. Dla drużyny z Bundesligi trafiali Xhaka, oraz Thorgan Hazard. Polak rozegrał całe spotkanie.

Już 8 minut po gwizdku sędziego samobójczego gola trafił Martin Stranzl, który próbował wybić piłkę z dośrodkowania w pole bramkowe, ale pechowo wpakował piłkę do własnej bramki.

Na odpowiedź drużyny z Bundesligi musieliśmy czekać dziesięć minut. W 18′ Patrick Herrmann oddał piłkę Granitowi Xhaki, a ten strzelił z małej odległości w lewy dolny róg bramki, pozostawiając bramkarza bez szans.

Kolejna bramka padła już w 26′, kiedy to Victor Vitolo minął przeciwników i oddał świetny strzał z krawędzi pola karnego trafiając w prawy górny róg bramki. Yann Sommer nie miał szans.

Borussia M’Gladbach odpowiedziała jeszcze szybciej niż przy bramce na 1:1. Raffael zagrał w pole karne, a Thorgan Hazard odebrał dośrodkowanie i umieścił piłkę w siatce strzelając w lewy dolny róg bramki Hiszpanów.

Podczas pierwszych 45 minut nie było czasu na nudę. Gospodarze byli lepsi w pierwszej połowię, ale goście nie odstępowali na krok rywalowi.

W drugiej połowie Granit Xhaka dostał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Sevilla wykorzystała grę w przewadze i w 79′ Kevin Gameiro podał piłkę do Vitolo, który oddał strzał na bramkę sprzed pola karnego i trafił swoją 2 bramkę w tym meczu i przesądza losy dwumeczu.

Borussia M’Gladbach 2:3 Sevilla ( pierwszy mecz 0:1)

Bramki: Stranzl 8′(samobójcza), Xhaka 19′, Vitolo 26′ 79′, Hazard 29′

Żółte kartki: Iborra 30′, Rico 45′, Bacca 45+2′, Vidal 66′, Gameiro 90+2 – Hazard 55′, Kramer 69′,

Czerwone kartki: Xhaka (dwie żółte 32′, 69′)

M’Gladbach- Dominguez, Hazard, Herrmann, Jantschke, Kramer, Kruse, Raffael, Sommer, Stranzl, Wendt, Xhaka

Sevilla- Bacca, Banega, Carrico, Figueiras, Iborra, Kolodziejczak, Krychowiak, Rico, Tremoulinas, Vidal, Vitolo

Sędziował: Marijo Strahonja