Villarreal w 1/8 Ligi Europejskiej!

Hiszpański Villarreal CF awansował do kolejnej rundy LE, po tym jak po raz drugi wygrał z austriackim Red Bullem Salzburg. Żółte Łodzie Podwodne zwyciężyły dziś 3-1, a bohaterem spotkania został Luciano Vietto, strzelec dwóch goli.

Początek był bardzo nerwowy dla Hiszpanów, którzy pierwszy mecz wygrali u siebie skromnie 2-1. Konsekwencją tego był gol Djuricina. Taka sytaucja premiowała awansem do kolejnej rundy Austriaków. Hiszpanie jednak szybko wzięli się do odrabiania strat. Wyrównał jeszcze przed przerwą, niezawodny w tym sezonie Luciano Vietto.

Druga połowa to otwarta walka z obu stron. Salzburg liczył na błędy przeciwników, zaś Villarreal skrzętnie konstruował kolejne akcje. Cel został osiągnięty w 76 minucie, kiedy to młody Argentyńczyk Vietto strzelił gola po raz drugi w tym spotkaniu. Trzy minuty później dzieła zniszczenia dokonał Giovani Dos Santos.

Żółte Łodzie Podwodne zatem w dwumeczu wyraźnie lepsze i pewne meldują się już w 1/8 finału LE.

Dwumecz: Villarreal 5-2 Red Bull Salzburg

Awans: Villarreal

FC Salzburg – Villarreal CF 1:3 (1:1)
1:0 Djuricin 18′
1:1 Vietto 33′
1:2 Vietto 76′
1:3 G. Dos Santos 79′