Fiorentina awansuje do 1/8 Ligi Europy! Pokonuje Tottenham

Fiorentina na własnym stadionie pokonała Tottenham Hotspur 2:0 po bramkach Mario Gomeza, oraz Mohameda Salaha. Dzięki tej wygranej drużyna z Serie A awansuje do 1/8 Ligii Europejskiej.

Mecz rozpoczął się nie zbyt ciekawie. Goście byli lepsi. Grali bardziej aktywnie i precyzyjnie. Głównym priorytetem gospodarzy było utrzymywanie niezawodnej obrony, natomiast goście grali głównie długimi podaniami i dośrodkowaniami w pole karne.

Dziesięć minut po gwizdku rozpoczynającym 2. połowę spotkania Mario Gomez wykonał świetną solową akcję, którą wykorzystał i zamienił na gola. Oddał uderzenie z pola karnego i choć piłka poleciała w środek bramki nisko nad ziemią to Hugo Lloris nie zdołał obronić strzału.

Dwadzieścia minut przed końcem spotkania obrona gości popełniła fatalny błąd, który wykorzystał Mohamed Salah, który z zimną krwią wtoczył piłkę do bramki.

Fiorentina 2:0 Tottenham (pierwszy mecz 1:1)

Bramki: Mario Gomez 55′, Mohamed Salah 71′

Żółte kartki: Badelj 36′, Salah 72′ – Davies 50′

Fiorenitna- Alonso, Badelj, Basanta, Fernandez, Gomez, Joaquin, Neto (B), Pizarro(C), Richards, Salah, Savić

Tottenham- Bentaleb, Chadli, Chiriches, Davies, Eriksen, Fazio, Lamela, Lloris (B) (C), Soldado, Stambouli, Vertonghen

Sędziował: Huseyin Gocek