Serie A: Zwycięstwo Interu w Derbach Mediolanu

W meczu derbowym 8. kolejki Serie A, Inter pokonał Milan 3:2 (1:0). Hattricka dla gospodarzy ustrzelił Mauro Icardi, natomiast dla gości trafili Suso i Giacomo Bonaventura

Pierwsze minuty to głownie ataki Interu, które jednak dobrze powstrzymywali piłkarze Milanu. Najlepszą sytuację w 12. minucie miał Antonio Candreva, jego strzał wylądował na poprzeczce. Kolejną, groźną okazję także miał Inter. Z lewej strony dośrodkowywał Mauro Icardi, a strzał João Mirandy otarł się o słupek. Gospodarze wreszcie dopięli swego. Antonio Candreva zagrał po ziemi w pole karne a perfekcyjnym wykończeniem wykazał się Mauro Icardi. Tuż przed przerwą Milan mógł wyrównać.  Franck Kessié zagrał prostopadłe podanie do Fabio Boriniego, ten uderzył z pierwszej piłki, lecz jego strzał odbił Samir Handanovič , a dobitka tego samego gracza wylądowała na bocznej siatce.

Drugą połowę od ataków zaczął Milan. Piłka wpadła do siatki Interu po strzale Mateo Musacchio, jednak argentyński obrońca był na spalonym. Chwilę później dwa groźne strzały graczy Milanu, odpowiednio Suso i Fabio Boriniego i dwie kapitalne interwencje bramkarza gospodarzy. Ataki gości wreszcie okazały się skuteczne. Suso przejął piłkę tuż przed polem karnym i pięknym, finezyjnym strzał zdobył bramkę. Chwilę później Inter odpowiedział kontrą. Roberto Gagliardini świetnie wyłożył do Matíasa Vecino, a jego strzał przeleciał centymetry obok bramki. W 63. minucie Inter po raz kolejny wyszedł na prowadzenie. Mauro Icardi odzyskał piłkę w środku pola, odegrał do Ivana Perišića, ten dośrodkował ponownie do Argentyńczyka, który pięknym strzałem po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Milan nie złożył broni. W 81. minucie, Fabio Borini dośrodkował piłkę w pole karne, a do siatki trafił Giacomo Bonaventura. W doliczonym czasie gry kibice Interu oszaleli. Ricardo Rodriguez faulował w polu karnym Danilo D’Ambrosio i sędzia podyktował jedenastkę. Do piłki podszedł Mauro Icardi i zdobył trzecią bramkę w derbach Mediolanu.