La Liga: Co za mecz w Sevilli

Parejo

deportevalenciano.com

Valencia pokonała na wyjeździe Real Betis Sevillę 6:3, choć goście do 80. minuty prowadzili 4:0 ! Zespół z Sevilli strzelił 3. gole w pięć minut, ale ostateczne zdanie należało do Valencii.

Od początku spotkania lepsze wrażenie sprawiali goście, ale dopiero w 35. minucie udokumentowali to bramką. Kondogbia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego pokonał Adana i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Valencia nie zwalniała tempa i jeszcze przed przerwą zadała kolejny cios. Guedes strzałem z dystansu podwyższył wynik spokania.

Przerwa dobrze podziałała na zawodników Betisu i to oni lepiej weszli w drugą połowę. W 55. minucie Kondogbia zagrał piłkę ręka w polu karnym i sędzia wskazał na wapno. Do 11 podszedł Sergio Leon, ale jego strzał świetnie obronił Neto. Dobrą grą zawodnicy Betisu nie udokumentowali golem, co innego goście, którzy strzelili trzeciego gola w tym spotkaniu. Rodrigo po dośrodkowaniu z rzutu wolnego strzelił swojego piątego gola w tym sezonie. Na kwadrans przed końcem Santiago Mina po kontrze strzelił czwartego gola dla Valencii !

Gdy wydawało się, że Valencia rozgromi zespół z Sevilli to gospodarze szybko nawiązali kontakt. Najpierw Campbell dla, którego to był debiut w Betisie wykorzystał błąd Parejo i strzelił obok interweniującego Neto. Potem Sanabria wykorzystał kapitalne podanie od Campbella i strzelił gola i na końcu Tello wykorzystał złe wybicie obrońców Valencii i strzelił trzeciego gola, dla Betisu.

Ostateczne zdanie, jednak należało do Valencii. Simone Zaza oraz Andreas Pereira strzelili kolejno ósmego oraz dziewiątego gola w tym spotkaniu ! Pocieszeniem, dla Betisu jest wybitna forma Campbella, dla którego to był pierwszy mecz dla Betisu. Kostarykanin strzelił gola oraz był zamieszany w dwie pozostałe bramki dla Betisu.