Serie A: Wysoka porażka Sampdorii, grali Polacy

zimbio.com

Udinese Calcio w ramach 7. kolejki Serie A rozgromiło na własnym boisku 4:0 Sampdorię. Cały mecz w barwach gości zagrał Bereszyński, natomiast Kownacki oraz Linetty pojawili się na boisku w drugiej połowie.

W 27. minucie Sampdoria objęła prowadzenie. Puggioni powalił we własnym polu karnym Lopeza i sędzia wskazał na wapno. Rzut karny na bramkę zamienił de Paul posyłając piłkę w prawy dolny róg. Na domiar złego dla drużyny gości, Barreto przerwał kontrę Udinese i otrzymał drugą żółtą w konsekwencji czerwoną kartkę.

W drugiej połowie na boisku zameldował się Karol Linetty, ale niczego szczególnego nie wniósł. Ponownie przewagę mieli gospodarze, którzy udokumentowali ją bramką z rzutu karnego. Na ostatni kwadrans na boisku pojawił się Kownacki tym samym w barwach Sampdorii mieliśmy na boisku wszystkich trzech Polaków. Jednak to Udinese dobiło rywali i strzeliło trzecią bramkę. Po raz drugi Puggioniego pokonał Maxi Lopez. Wynik ustalił po raz trzeci z rzutu karnego Fofana.