Serie A: W derbach Genui podział punktów

eurosport

Sampdoria dziś w derbach Genui stanęła na przeciwko Genoi FC. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Pierwsza w miarę dobra okazja nadarzyła się w minucie 13′, gdzie Bartosz Bereszyński po rajdzie prawą stroną boiska dograł piłkę w pole karne, odebrał ją Augello, ale jego strzał pozostawiał wiele do życzenia. Przez 20 minut mecz był bardzo nudny, ale dosłownie 2 minuty później Jakub Jankto strzałem z dystansu z prawej strony boiska, zdobył znakomitego gola na 1-0. W 26′ minucie meczu kapitalną interwencją popisał się Audero. Piłka po rzucie różnym została dograna na głowę Zapaty, ale wcześniej wspomniany Audero znakomicie obronił strzał. W 27′ minucie piłkę w polu karnym dostał Gianluca Scamacca i Włoch znakomitym uderzeniem pokonał Audero. Jest to jego 1 bramka na poziomie Serie A.

Pierwszy strzał w drugiej połowie oddał Goran Pandev, lecz jego próba była bardzo słaba. Mecz w drugiej połowie stał się niestety dosyć nudny i żadna strona nie stworzyła sobie dogodnej okazji do strzelenia gola. W 70′ minucie meczu w końcu doczekaliśmy się dobrej okazji dla jednej z drużyn. Keita Balde uderzył z dystansu, ale jego strzał zatrzymał się na słupku. Piłka odbiła się pod nogi Damsgaarda, który… Nie trafił na praktycznie pustą bramkę. W 74′ minucie meczu Antonio Candreva oddał strzał z ostrego kąta, ale bez żadnego problemu piłkę odbił Perin. W 77′ minucie Balde znowu próbował szczęścia, ale siła strzału była bardzo mizerna i znów bramkarz gości bez problemu obronił strzał. 5 minut później Antonio Candreva podjął się próby strzelenia gola z rzutu wolnego, ale jego strzał był bardzo niecelny.

01.11.2020r, 6. kolejka Lega Serie A, Stadio Luigi Ferraris (Genoa)

Sampdoria 1:1 Genoa (1:1)

Jankto 23′, Scamacca 28′.

Sampdoria: Audero – Bereszyński, Yoshida, Tonelli, Augello – Jankto, Thorsby, Ekdal, Darnsgaard — Ramirez, Quagliarella.

Genoa: Perin – Criscito, Zapata,Goldaniga, Biraschi – Rovella, Badelj, Lerager — Zajc, Pandev — Scamacca