Serie A: Roma bez problemu pokonuje Bolognę. Hat-trick Salaha!

asroma.com

Spotkanie AS Romy z Bologną zamykało 12. kolejkę Serie A. Goście grali o przerwanie passy sześciu spotkań ligowych bez zwycięstwa z rzędu, zaś Roma podchodziła do tego spotkania jako drużyna, która w ostatnich pięciu meczach wygrała czterokrotnie i raz zremisowała. Dodatkowo na Stadio Olimpico gospodarze zanotowali komplet pięciu zwycięstw. Faworyt spotkania mógł być tylko jeden.

I tak jak się spodziewano “Giallorossi” szybko otworzyli wynik spotkania. Dobrą akcję lewą stroną przeprowadził Diego Perotti, po czym dograł piłkę na środek pola karnego, gdzie był Salah, a strzał Egipcjanina, mimo że odbił się jeszcze od obrońcy Bolonii, znalazł się w siatce.

Kolejne minuty to kolejne próby gospodarzy. Najpierw strzału próbował Nainggolan, jednak zabrakło mu precyzji, zaś później niedużo pomylił się Diego Perotti posyłając piłkę obok słupka.

Druga połowa niemal identycznie zaczęła się dla Romy. W 63. minucie swojego drugiego gola zdobył Mohamed Salah. Skrzydłowy dostał doskonałą prostopadłą piłkę od  Strootmana i w sytuacji sam na sam nie dał szans golkiperowi Bolonii.

Dziesięć minut później było już 3:0! Po raz trzeci na listę strzelców wpisał się Salah. Tym razem strzał z pola karnego oddawał Dżeko, ten obronił bramkarz gości, ale dobitka skrzydłowego Romy była bezwzględna. To był zdecydowanie jego wieczór.

“Giallorossi” pokazali się dzisiaj z bardzo dobrej strony i pewnie pokonali gości z Bolonii. Wartością dodatnią gospodarzy był Mohamed Salah, który ma już na koncie 8 bramek w Serie A. Roma, dzięki zwycięstwu wskoczyła na pozycję wicelidera ligi i traci do prowadzącego Juventusu cztery punkty.

Stadio Olimpico, Rzym, 06.11.2016r., godz. 20:45

AS Roma – Bologna 3:0 (1:0)