Serie A przychyla się do prośby Romy. Giallorossi odpoczną dłużej przed finałem Ligi Konferencji

Serie A

zdjęcie: forzaitalianfootball.com


Choć początkowo nie było w tej sprawie optymizmu, liga poszła Romie na rękę. Ostatnie ligowe starcie Giallorossich nie odbędzie się 22. maja, by piłkarze mogli odetchnąć nieco dłużej przed czekających ich finałem.

Ostatnia ligowa kolejka i finał Ligi Konferencji w 3 dni. Absurdalne, ale dokładnie tak miał wyglądać ostatni akt Rzymian w tym sezonie. Z Torino w ramach 38. kolejki mieli zagrać 22. maja, 25. zaś z Feyenoordem o pierwszy, historyczny puchar. Choć w mediach pojawiały się plotki, że Lega Serie A nie przystanie na prośbę władz Romy o zmianę terminu meczu z Torino, tak się jednak nie stało.

Liga bowiem przystała na prośbę i mecz z Il Toro odbędzie się 20. maja, w piątek. To z kolei daje Romie 5 dni na przygotowanie do wielkiego finału po zakończonym już sezonie ligowym. Co więcej, nieco wyrównuje szanse z holenderskim rywalem, który swoją ostatnią kolejkę ligową rozegra 18. maja. Ekipa z Rotterdamu będzie mieć zatem pełny tydzień na przygotowanie do ostatniego aktu Ligi Konferencji.

Decyzja była jednogłośna. Wszyscy cieszymy się, że Roma zagra finał Ligi Konferencji – powiedział prezydent Serie A, Lorenzo Casini

Tym samym Romie pozostają dwie drogi do awansu półkę wyżej w europejskich pucharach. W tabeli ligowej wciąż mogą zająć miejsce 5 lub 6, które wprowadzą ich do Ligi Europy. To samo może uczynić także wzniesienie pucharu za Ligę Konferencji. Tego z kolei niesamowicie łakną i kibicie głodni trofeów, których brakuje od przeszło 10 lat. Kibice jednak nie są osamotnieni, bowiem cała drużyna z Mourinho na czele pokazali w tym sezonie, że Giallorossim niesamowicie zależy na zdobyciu tego trofeum.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.