Serie A: Pewna wygrana Romy

Lorenzo Pellegrini, Edin Dzeko / fot. Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 25. kolejki Serie A lepsza okazała się drużyna gospodarzy. AS Roma po bramkach Undera, Dżeko, Kolarova oraz Mkhitaryana pokonała Lecce 4:0.

Już w 13. minucie świetnym odbiorem piłki popisał się Mkhitaryan, prawie od razu dograł do będącego w lepszej pozycji Undera, a ten nie miał żadnych problemów ze zdobyciem bramki. Nieco ponad 20 minut później Ormianin dał o sobie znać po raz drugi, tym razem sam wpisał się na listę strzelców. Dobre podanie od Edina Dżeko i bardzo pewne wykończenie płaskim strzałem przy słupku.

Druga połowa to zdecydowanie bardziej wyrównany obraz gry, Lecce próbowało swoich sił kilkukrotnie, ale nic poważniejszego z tego nie wynikło. Podopieczni Paulo Fonseki świetnie radzili sobie natomiast w defensywie. Przełamanie nadeszło w 70. minucie, kiedy to bośniacki snajper na dwa razy pokonał bramkarza rywali. 10 minut później Roma prowadziła już czterema bramkami. Tym razem do siatki trafił doświadczony Aleksandar Kolarov.

Po tym zwycięstwie, piłkarze z Rzymu umocnili się na solidnej 5. pozycji. Goście dzisiejszego spotkania nie zdołali awansować i cały czas okupują 16. lokatę.

23.02.2020, 25. kolejka Serie A 2019/2020, Stadio Olimpico (Rzym)

AS Roma – Lecce 4:0 (2:0)
1:0 – 13′ Under
2:0 – 37′ Mkhitaryan
3:0 – 70′ Dżeko
4:0 – 80′ Kolarov

Sędzia: Piero Giacomelli

Żółte kartki: Mancini (Roma)

Roma: Pau Lopez – Bruno Peres, Smalling, Mancini, Kolarov – Cristante, Veretout, Under (61′ Perez), Pellegrini (46′ Kluivert), Mkhitaryan – Dżeko (C) (82′ Kalinić)

Lecce: Vigorito – Donati (83′ Meccariello), Lucioni, Rossettini, Calderoni – Petriccione (46′ Skakhov), Deiola, Majer (66′ Tachtsidis), Barak, Mancosu (C) – Lapadula