Serie A: Padolino zamiast jakości w hicie. Lazio remisuje z Interem

Interia

Hit tej kolejki włoskiej ekstraklasy dość mocno rozczarował. Spotkanie toczone w wolnym tempie, z dużą ilością nieczystej gry i czerwonymi kartkami po obu stronach. Ostatecznie na Olimpico padł remis 1:1.

Na początku spotkania nie działo się zbyt wiele, żeby nie powiedzieć po prostu nic. Dopiero po około 20 minutach do głosu zaczęli dochodzić piłkarze Lazio. Grali nieco szybciej niż goście, co sprawiało, że zaczynali zyskiwać przewagę. Najbardziej klarowną sytuację miał Angel Correa, który nie zdołał jednak posłać nieco zbyt wysoko zawieszonej piłki głową do bramki. Inter przetrwał jednakowoż okres przewagi gospodarzy i w 30′ minucie to oni otworzyli wynik spotkania. Gol był dość szczęśliwy, gdyż wykorzystali zamieszanie w polu karnym, wreszcie piłka trafiła pod nogi Perisicia, ten dość przypadkowo zgrał do Lautaro Martineza, który zaś pewnie pokonał Strakoshę. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron wyraźnie uskrzydleni Nerazzurri przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. Stworzyli sobie dwie wyśmienite okazje do wyjścia na prowadzenie. Wpierw po dobrym, prostopadłym podaniu od Lautaro, piłki w bramce nie zmieścił Romelu Lukaku. Później to Argentyńczyk był strzelającym, jednak jego uderzeniu z obrotu zabrakło precyzji. Skoro więc Inter nie wykorzystał momentu dominacji, wyrównać postanowili gracze Lazio. Dobrym pomysłem okazało się przesunięcie Acerbiego bardziej do lewej, gdyż to on w 55′ minucie zaliczył asystę. Mocne, celne dośrodkowanie, które głową wykończył Milinkovic-Savic obok marnie kryjącego go Perisicia. Nie popisał się także bramkarz drużyny z Mediolanu, który mógł ten strzał wybronić.

Teatr zamiast piłki

Po krótkim okresie kanonady ekipy Simone Inzaghiego przyszła pierwsza czerwona kartka w tym spotkaniu. Leżący na murawie Ciro Immobile smagnął w twarz stojącego nad nim Arturo Vidala. Chilijczyk dodając dużo od siebie padł niczym rażony piorunem, a zdobywca Złotego Buta za ostatni sezon został odesłany do szatni. Gra w przewadze niespecjalnie zmieniła jednak obraz ataków Interu. Wciąż toczone były w jednostajnym tempie, bez większego przekonania w powodzenie misji. W końcówce czerwony kartonik zobaczył także Sensi, który w sytuacji niemożności wykonania auta przez przeszkadzającego Patrica, odepchnął go. Hiszpan, podobnie jak wcześniej Vidal, momentalnie padł na murawę, a sędzia podziękował już Sensiemu za udział w tym spotkaniu. W ostatnich minutach Inter miał jeszcze swoje szanse, wynik 1:1 pozostał jednak na tablicy już do samego końca.

Lazio 1:1 Inter Mediolan

55′ Milinkovic-Savic – 30′ Lautaro Martinez