Kolejny gol Klimali w barwach Celticu (Video)

Patryk Klimala

celticbible.com

Patryk Klimala w meczu 9. kolejki szkockiej ekstraklasy z St. Johnston zanotował swoje kolejne ligowe trafienie w barwach Celticu Glasgow.

Patryk Klimala wpisał się na listę strzelców w 3. minucie doliczonego czasu gry, wykorzystując nieporadną interwencję jednego z obrońców St. Johnstone. Napastnik młodzieżowej reprezentacji Polski przypieczętował tym samym wygraną Celticu Glasgow 2:0. Dla Polaka, który pojawił się na boisku w 59. minucie, zmieniając Odsonne Edouarda, to trzecie ligowe trafienie w tym sezonie. Wcześniej, 22-latek pokonywał bramkarzy Hamilton Academical FC (5:1) i Ross County (0:5).

Pierwszą bramkę dla aktualnego mistrza Szkocji w 90. minucie zdobył Leigh Griffiths.

W tej chwili Celtic jest wiceliderem szkockiej Premiership. Po dziewięciu meczach drużyna z Glasgow ma na koncie 25. punktów, o jeden mniej niż Rangers FC. Rywal Lecha Poznań w grupie D Ligi Europy UEFA ma jednak jedno spotkanie rozegrane więcej.