Serie A: Nowe okoliczności, stara Atalanta. Demolka w Bergamo!

zimbio.com

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Serie A Atalanta podjęła u siebie Sassuolo. W składzie gospodarzy zabrakło Josipa Ilicicia, który ma problemy z kostką. Jak podaje Mateusz Święcicki z Eleven Sports – Gasperini nie chciał ryzykować przed następnym meczem z Lazio.

Siedemnasta minuta meczu zwiastowała burzę w polu karnym Sassuolo. Berat Djimsiti dopadł do piłki pozostawionej w polu karnym gości i wpakował ją do siatki. Albańczyk pokonał bramkarza Sassuolo strzałem w lewy dolny róg bramki. Dwie minuty później niekryty w polu karnym Papu Gomez dołożył nogę do futbolówki, którą zagrał mu kolega z drużyny i wpakował ją do siatki. Po chwili sędzia dopatrzył się ręki, więc gol został nieuznany.

W 28. minucie podrażniony nieuznaną bramką Papu Gomez oddał groźny strzał na bramkę Consigliego, ta pofrunęła jednak blisko zewnętrznej strony słupka. Trzy minuty później Duvan Zapata znalazł sobie trochę miejsca w polu karnym i strzelił główką do bramki od wewnętrznej strony lewego słupka, nie pozostawiając bramkarzowi żadnych szans. Po pięciu minutach Kolumbijczyk miał kolejną, doskonałą sytuację. Piłka po jego strzale wylądowała jednak na poprzeczce.

W 37. minucie padły dwie bramki. Pierwsza – nieuznana, to ta po tym jak Mario Pasalic znalazł się na pozycji spalonej. Chwilę później Mehdi Bourabia strzelił samobójczą bramkę po nieudanym wślizgu.

Jeszcze przed przerwą do głosu doszło Sassuolo. Giorgos Kyriakopoulos będąc sam na sam z bramkarzem nie trafił i posłał piłkę tuż obok prawego słupka. Drużyny zeszły na przerwę przy wyniku 3:0.

Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy trener gości postanowił wprowadzić na boisko Merta Muldura, który zmienił Jeremy’ego Toljana. To jednak niewiele pomogło, ponieważ już w 66. minucie Duvan Zapata zdobył bramkę na 4:0 dla Atalanty. Kolumbijczyk idealnie doskoczył do dogranej piłki z rzutu wolnego i wpakował ją z głowy do bramki Consigliego.

W 73. minucie Gian Piero Gasperini nie wytrzymał ciśnienia i wybuchnął. W konsekwencji został wyrzucony z ławki rezerwowych na trybuny. 92. druga minuta przyniosła ekipie Sassuolo piękną bramkę z rzutu wolnego w wykonaniu Mehdiego Bourabii, który w pierwszej połowie strzelił do swojej bramki.

Mecz zakończył się zwycięstwem Atalanty 4:1.

Atleti Azzurri d’Italia (Bergamo) 21.06.2020, godz. 19:30

Atalanta – Sassuolo 4:1

16′ Djimsiti, 31′ Zapata, 37′ Bourabia (SAM), 66′ Zapata – 92′ Bourabia

Żółte kartki: Pasalic, Djimsiti, Muriel, Toloi – Toljan, Peluso, Marlon

Atalanta: Gollini; Djimsiti (86′ Toloi), Caldara, Palomino; Hateboer, de Roon, Freuler (70′ Malinovsky), Gosens (69′ Castagne); Pasalic, Gomez; Zapata (69′ Muriel)

Sassuolo: Consigli; Toljan (46′ Muldur), Marlon (69′ Magnani), Peluso, Kyriakopoulos; Locatelli (77′ Obiang), Bourabia; Berardi (61′ Djurcic), Defrel, Boga (61′ Haraslin); Caputo