La Liga: Valencia pokonała Osasunę

bokusport.com

W meczu 30. kolejki La Liga, Valencia ograła na własnym stadionie Osasunę 2:0. Na listę strzelców wpisali się Guedes i Rodrigo

Mecz na Estadio Mestalla rozpoczął się od huraganowych ataków zespołu gospodarzy. W 3. minucie Rodrigo przedostał się przez linię obrony i oszukał bramkarza. Gol ten jednak nie został uznany po interwencji VAR-u. Jeden z zawodników Valencii był na minimalnym spalonym. Co nie udało się na początku meczu, ziściło się w 12. minucie. Goncalo Guedes minął przeciwników i oddał świetny strzał z krawędzi pola karnego, trafiając w prawy górny róg bramki. Ruben nie miał szans jej dosięgnąć. W 35. minucie Rodrigo otrzymał piękne podanie w pole karne i strzelił płasko w lewy dolny róg bramki. Dla 29-letniego napastnika to czwarte ligowe trafienie w tym sezonie. W ostatnich sekundach pierwszej połowy Adrian wykonał obiecujący strzał po wspaniałym solowym biegu, jednak Jasper Cillessen powstrzymał ten skierowany w lewy dolny róg strzał wspaniałą obroną. W pierwszej odsłonie spotkania zespołem dominującym była Valencia i zasłużenia prowadziła 2:0.

W 53. minucie po świetnej indywidualnej akcji Ruben Garcia oddał mocny strzał w prawy róg bramki, z którym Cillessen sobie poradził. Dwadzieścia minut później Osasuna była bliska zdobycia kontaktowej bramki. Oier wyskoczyłby odebrać perfekcyjne podanie, lecz jego strzał z główki minął daleko lewy słupek. W 82. minucie Ruben Garcia zagrał ładne podanie, którego odbiorcą był Arnaiz Diaz Jose Manuel, ale ten nie trafił do bramki. Jego strzał z pola karnego przeleciał tuż obok lewego słupka. W doliczonym czasie gry Ruben zaprezentował wspaniałą obronę, zatrzymując strzał, który posłał Denis Cheryshev. Dostał odbitą piłkę naprzeciwko bramki i strzelił nisko w środek bramki, lecz nie udało mu się pokonać bramkarza.

Dzięki temu zwycięstwu Valencia awansowała na 8. miejsce w tabeli z dorobkiem 46. punktów. W 31. kolejce La Liga, zespół prowadzony przez Alberta Celadesa zagra na wyjeździe z Eibar, a Osasuna pojedzie na mecz z  Deportivo Alaves.