Serie A: Napoli remisuje z Palermo, asysta Zielińskiego!

sscnapoli.it

W “polskim” meczu w Serie A, Napoli Zielińskiego i Milika podejmowało na własnym stadionie Palermo z Thiago Cionkiem. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, Arkadiusz Milik nie znalazł się jeszcze w kadrze meczowej neapolitańczyków. Pozostała dwójka polaków rozpoczęła spotkanie na ławce rezerwowych.

Przed meczem to oczywiście będące w czołówce tabeli Napoli było zdecydowanym faworytem. Jednak już w 5. minucie spotkania Palermo, czyli jeden z głównych kandydatów do spadku, strzeliło pierwszego gola spotkania. Andrea Rispoli wykonał znakomitą wrzutkę z narożnika boiska, a piłkę do bramki głową skierował Ilija Nestorovski.

Szybko stracona bramka nie zbiła jednak piłkarzy Maurizio Sarri’ego z tropu. Szybko przejęli oni inicjatywę w grze, dzięki czemu już w 30. minucie cieszyli się już 75-procentowym posiadaniem piłki. Napoli szybko wymieniało piłkę, ale dobrych sytuacji było jak na lekarstwo. Przewaga była jednak tak ogromna, że bramka wyrównująca wydawała się kwestią czasu. Mimo to gościom udało się dowieźć korzystny wynik do przerwy.

W 53. minucie na boisku pojawił się w końcu Piotr Zieliński, który zmienił Allana. Jak się chwilę później okazało, był to świetny ruch szkoleniowca Napoli. Reprezentant Polski asystował przy golu na 1:1, a strzelcem bramki był niezawodny ostatnio Dries Mertens. Fatalny błąd popełnił w tej sytuacji Posavec; piłka leciał wprost w jego kierunku, ale golkiper Palermo przepuścił ją między rękami.

Napoli do końca meczu atakowało, ale ponieważ Palermo “zamurowało” własną bramkę, nie udało się gospodarzom strzelić zwycięskiej bramki. Nie pomogła nawet czerwona kartka, jaką w końcówce spotkania obejrzał Edoardo Goldaniga.

Goście niespodziewanie wywieźli więc z Neapolu niezwykle cenny punkt, kluczowy w kontekście walki o utrzymanie. Zieliński i spółka kompletnie zdominowali swoich dzisiejszych rywali, ale brakowało im skuteczności pod bramką. Dobry występ zaliczyła defensywa Palermo, a także, mimo jednego rażącego błędu, bramkarz Josip Posavec.

SSC Napoli – US Palermo 1:1 (0:1)

0:1 Nestorovski 5′
1:1 Mertens 65′

Żółte kartki: Quaison, Henrique, Jajalo (Palermo)

Czerwone kartki: Goldaniga (Palermo)

Napoli: Reina – Hysaj, Maksimović, Albiol, Ghoulam – Allan (Zieliński 53′), Jorginho (Pavoletti 62′), Hamšík – Callejón, Mertens, Insigne

Palermo: Posavec – Rispoli, Goldaniga, González, Pezzella-  Chochev, Jajalo, Henrique – Trajkovski (Aleesami 61′), Nestorovski (Sunjić 91′), Quaison (Morganella 86′)