Real Madryt umocnił się na pozycji lidera

Getty Images

W ostatnim niedzielnym spotkaniu 20. kolejki La Liga, lider tabeli Real Madryt na Santiago Bernabeu spokojnie uporał się z walczącym o europejskie puchary Realem Sociedad (2:0).

Ekipa prowadzona przez Zinedine Zidane’a pewnie zdobyła trzy punkty. Z bardzo dobrej strony pokazał się przede wszystkim Mateo Kovacić, który dał prowadzenie Królewskim, a przy bramce Cristiano Ronaldo zaliczył asystę. Wynik w 81. minucie ustalił wychowanek Realu Madryt Alvaro Morata, który w drugiej połowie zastąpił będącego w fatalnej formie Karima Benzemę. Goście kończyli spotkanie w “dziesiątkę”, gdyż w 74. minucie za dwie żółte kartki wyleciał środkowy defensor Inigo Martinez.

W obecnej sytuacji Real Madryt ma cztery oczka przewagi nad druga FC Barceloną, ale przypomnijmy, iż Królewskich czeka jeszcze zaległe spotkanie z Valencią. Za tydzień podopieczni Zinedine Zidane’a podejmą na wyjeździe niezwykle trudnego rywala – Celtę Vigo.

Real Madryt – Real Sociedad 3:0 (1:0)
Kovacić 38′, Ronaldo 51′, Morata 81′

Real M.: Navas – Danilo, Varane, Ramos, Nacho – Kovacić (Isco), Casemiro, Kroos – Vazquez (Asensio), Benzema (Morata), Ronaldo

Real S.: Rulli – Zaldua, Navas, I. Martinez, Rodrigues – Zurutuza, Illarramendi, Canales (Granero) – Juanmi, Jose (Prieto), Kabalarz (Vela)