Serie A: Lazio w dwie minuty wstrząsneło zespołem Frosinone

Twitter.com/@SerieA

SS Lazio pokonało u siebie Frosinone 3:1. Wszystkie bramki w meczu padły w drugiej połowie meczu.

Lazio w tym sezonie ligowym prezentuje się przeciętnie. Po 17. kolejkach zajmowało daleką dziewiątą pozycję. Wygrana nad rewelacyjnym beniaminkiem mogłaby sprawić, że drużyna z Rzymu nawiązałaby kontakt w rywalizacji z SSC Napoli i AS Romą. Zespół De Zerbiego walczył o pierwsze zwycięstwo nad Lazio w Serie A w swojej historii.

Na ten moment kolejka nie rozpieszcza w gole w pierwszej części gry. Oba zespoły oddały po jednym strzale celnym na bramki i do przerwy zawodnicy schodzili przy bezbramkowym wyniku. Mecz otworzył się w 57. minucie spotkania. W polu karnym Lazio, dwukrotnie doszło do zagrania piłki ręką. Rzut karny wykorzystał Matias Soule.

Lazio ruszyło do nadrabiania strat. W 70 minucie stan spotkania wyrównał Taty Castellanos po dośrodkowaniu Gustava Isaksena. Dwie minuty później napastnik Lazio zrewanżował się duńczykowi, który trafił swojego pierwszego gola w Serie A. Wynik spotkania ustalił w 84. minucie Patric. Podopieczni Maurizio Sarriego przybliżyli się tym samym do obrońców tytułu – SSC Napoli na jeden punkt w tabeli.

29.12.2023, Serie A – 18.kolejka, Stadio Olimpico (Rzym)

Lazio – Frosinone : (0:0)

Bramki: 70. Castellanos (Isaksen), 72. Isaksen (Castellanos), 84. Patric (Castellanos)  –  57. Soule (K)

Lazio: Provedel  –  Pellegrini (54. Hysaj), Gila Fuertas, Patric, Marusić (C)  –  Kamada (66. Vecino), Rovella (86. Cataldi), Guendouzi  –  Zaccagni (86. Pedro), Castellanos, Felipe Anderson (46. Isaksen)

Frosinone: Turati  –  Okoli, Romagnoli (C), Monterisi  –  Gelli, Brescianini (89. Bourabia), Barrenechea, Garritano (79. Kvernadze), Harroui (75. Caso), Soule (89. Soule)  –  Kaio Jorge (75. Cheddira)

Żółte kartki: 56. Patric (Lazio), 75. Okoli (Frosinone), 78. Barrenechea (Frosinone), 90+6 Cataldi (Lazio)

Sędzia główny: Ermanno Feliciani (Włochy)