Serie A: Kapitalne zawody na Stadio Olimpico. Lazio pokonuje Juventus

LaPresse

Hit 15. kolejki Serie A nie zawiódł. Lazio kontynuuje swoją zwycięską serię pokonując Juventus 3:1. MVP meczu Luis Alberto. Wojciech Szczęsny broniąc rzut karny wykonywany przez Ciro Immobile nie pobudził kolegów do walki o choćby jeden punkt.

Gorączka sobotniej nocy we włoskim calcio, albowiem na Stadio Olimpico w Rzymie przyjechał sam Juventus. Nie trzeba więc specjalnie zapraszać kibiców na pojedynek pomiędzy Lazio, a Mistrzem Włoch. Mecz hitowy głównie ze względu na dyspozycję podopiecznych Simone Inzaghiego, którzy przed tym starciem zanotowali sześć kolejnych zwycięskich spotkań w Serie A. Biancocelesti nie mieli takiej serii nawet wtedy, kiedy sięgali w 2000 roku po scudetto. Lazio w obecnej kampanii ustępuje jedynie miejsca Interowi i właśnie Starej Damie. Juventus pod egidą Maurizio Sarriego miał wejść jeszcze na wyższy poziom niż miało to miejsce za rządów Massimiliano Allegrego. Ale czy można? Bianconeri raczej rozczarowują swoich sympatyków. Najlepszym przykładem jest strata lidera na rzecz Interu po remisie 2:2 z Sassuolo w ubiegłej kolejce. Na domiar problemów były szkoleniowiec Napoli nie mógł dzisiaj skorzystać z usług Giorgio Chielliniego, Samiego Khediry, Aarona Ramseya oraz Douglasa Costy. U gospodarzy brak Jordana Lukaku, Valona Berishy czy Patrica nie jest jakimś większym uszczerbkiem na skutecznej grze.

Pierwsza połowa z przebiegu spotkania wyrównana. Goście najwyraźniej postanowili wyciągnąć wnioski z poprzedniego meczu. Wiedz gdy po przeciwnej stronie biega taki gość jak Cristiano Ronaldo, to musisz liczyć się z faktem, iż w każdym momencie może cię on skarcić. Tak też się stało w 25. minucie kiedy fatalnie pilnowany CR7 wykorzystał podanie z prawej flanki Rodrigo Bentancura. Urugwajczyk przed końcem pierwszej połowy z powodu urazu musiał niestety opuścić murawę. Miejscowi za wszelką cenę dążyli do wyrównania i opłaciło się grać do ostatnich sekund. Luiz Felipe po kapitalnej centrze Luisa Alberto wpakował piłkę do siatki głową obok bezradnego Wojciecha Szczęsnego. Hiszpański pomocnik zaliczył tym samym 10. asystę w sezonie. Najlepszy wynik w Serie A.

Drugie 45. minut miało niesamowity przebieg. Najpierw Paulo Dybala nie wykorzystał prezentu od Thomasa Strakoshy. Argentyńczyk zamiast podać do Cristiano Ronaldo zachował się samolubnie i sam kończył nadarzającą się sytuację. Następnie Juan Cuadrado osłabił swój zespół faulując wychodzącego na czystą pozycję Manuela Lazzariego. Sędzia Michael Fabbri potrzebował jeszcze spojrzeć na monitor VAR, aby zmienić decyzję i zamiast żółtej pokazać zasłużoną czerwoną kartkę. Taki obrót spraw pozwolił Rzymianom uwierzyć w końcowy sukces. Gola na 2:1 po ponownym, świetnym zagraniu Luisa Alberto zdobył Sergej Milinković-Savić.

Juventus rzucił się do odrabiania strat, lecz zapomniał o obronie. Po jednym z kontrataków Wojciech Szczęsny faulował w polu karnym piłkarza gospodarzy. Odkupił jednak winy fenomenalną interwencją jedenastki wykonywanej przez niezawodnego dotąd w tej materii i nie tylko – Ciro Immobile. Dobitka również padła łupem reprezentanta Polski. Gwoli zniszczenia dokonał rezerwowy Felipe Caicedo. Sen Lazio trwa w najlepsze.

07.12.2019, 15. kolejka Serie A 2019/2020, Stadio Olimpico (Rzym)

S.S. Lazio – Juventus Turyn 3:1 (1:1)

25′ Cristiano Ronaldo

45+1′ Luiz Felipe

74′ Sergej Milinković-Savić

90+5′ Felipe Caicedo

Sędzia: Michael Fabbri (Ravenna)

Żółte kartki: Luis Alberto, Lazzari, Lucas Leiva Caicedo – Pjanić, Dybala, Szczęsny.

Czerwona kartka: Juan Cuadrado.

Lazio: Strakosha – Luiz Felipe, Acerbi, Radu – Lazzari, Sergej Milinković-Savić (90′ Felipe Caicedo), Lucas Leiva, Luis Alberto (76′ Parolo), Lulić (C) – Immobile (85′ Cataldi), Correa.

Juventus: Szczęsny – Cuadrado, Bonucci (C), De Ligt, Aléx Sandro – Bentancur (41′ Emre Can), Pjanić, Matuidi – Bernardeschi (71′ Danilo) – Dybala (80′ Higuaín), Cristiano Ronaldo.