Serie A: Inter rzutem na taśmę remisuje z Parmą

inter.it

Inter Mediolan zremisował na własnym boisku z Parmą Calcio (2:2) w meczu 6. kolejki Serie A. Gola na wagę remisu zdobył Ivan Perisić.

Inter podchodził do tego spotkania po meczu pucharowym z Szachtarem. Mediolańczycy zremisowali z ukraińską drużyną 0:0. Do Mediolanu przyjeżdża Parma, która ma za sobą wygrane starcie w Coppa Italia z Pescarą Calcio. Przed dzisiejszą rywalizacją obie drużyny w ligowej klasyfikacji dzieliła różnica sześciu punktów. Inter Mediolan zajmował w tabeli Serie A czwartą lokatę, natomiast podopieczni Fabio Liveraniego plasowali się na piętnastym miejscu. Pomimo problemów kadrowych, to Inter był uznawany za faworyta tego starcia. W meczu z Parmą zabrakło m.in. takich piłkarzy jak: Sensi, Lukaku czy Milan Skriniar.

Przed rozpoczęciem meczu przytrafiła się niespodziewana sytuacja, otóż główny arbiter tego spotkania Luca Pairetto doznał kontuzji mięśniowej. Uraz ten sprawił, że konieczna była zamiana ról z sędzią technicznym, Marco Piccininim. Pierwsza połowa to kompletna dominacja gospodarzy, Parma oddała tylko jeden celny strzał przez pierwsze 45. minut. Inter miał swoje okazje do zdobycia bramki, lecz zabrakło szczęścia pod bramką rywali. Dla odmiany, to Parma rozpoczęła lepiej drugą część spotkania, pierwsza akcja w tej odsłonie meczu okazała się dla nich szczęśliwa i Crociati  wyszli na prowadzenie. Świetnie dośrodkował Hernani, a Gervinho pozostał czujny do samego końca i z zimną krwią wykorzystał dogranie kolegi. W 62. minucie po raz drugi do siatki trafił Gervinho. Iworyjczyk urwał się obrońcom Interu, wyszedł sam na sam z Handanoviciem i perfekcyjnie zakończył akcję. Dwie minuty później bramkę kontaktową zdobył Inter. Marcelo Brozović oddał świetny strzał z krawędzi pola karnego i nie dał żadnych szans Luigiemu Sepe. Końcówka spotkania należała do gospodarzy, lecz momentami można było odnieść wrażenie, że brakuje im pomysłu na zakończenie akcji. Mediolańczycy dłużej utrzymywali się przy piłce, oddawali większą liczbę strzałów z dystansu, lecz nie potrafili dokończyć dzieła. Udało im się to dopiero w doliczonym czasie gry, a bramkę dla Nerazzurrich zdobył Ivan Perisić.

31.10.2020, 6. kolejka Serie A 2020/2021, Stadio Giuseppe Meazza (San Siro) (Mediolan)

Inter – Parma 2:2 (0:0)

Gervinho 46′ 62′, Brozović 64′, Perisić 90+2

Inter: Handanovič (C) – de Vrij, Ranocchia, Kolarov – Hakimí (Young 78′), Barella (Nainggolan 78′), Gagliardini (Brozović 59′), Darmian (Pinamonti 68′) – Eriksen (Vidal 58′) – Lautaro Martínez, Perišić.

Parma: Sepe – Grassi (Brugman 84′), Iacoponi (C), Gagliolo, Gi. Pezzella – Hernani, Balogh, Kurtić (Sohm 74′) – Kucka – Cornelius (Inglese 46′), Gervinho (Cyprien 74′).

Sędzia: Piccinini M.

Żółte kartki: Ranocchia – Hernani