Serie A: Atalanta odwraca losy meczu! Fiorentina pokonana

zimbio.com

W pierwszym sobotnim spotkaniu Serie A, Fiorentina zmierzyła się u siebie z Atalantą. W bramce gospodarzy wystąpił Bartłomiej Drągowski, który w poprzednim sezonie podczas meczu z ekipą z Bergamo w barwach Empoli wykonał 17 skutecznych interwencji. Mecz Empoli – Atalanta zakończył się wówczas bezbramkowym remisem.

Atalanta rozpoczęła bombardowanie bramki już w 14. minucie. Josip Ilicić przyjął piłkę, okiwał obrońców Violi i oddał mocny strzał w stronę bramki, jednak na miejscu stał niezawodny Drągowski.

Dosłownie chwilę później golkiper Fiorentiny ponownie musiał się wykazać interwencją, ponieważ Castagne strzelił nisko w stronę bramki. Polak ponownie wyszedł górą z pojedynku z zawodnikami z Bergamo.

W 19. minucie na bramkę polskiego bramkarza mknęła kolejna akcja zawodników Atalanty. Timothy Castagne świetnie odnalazł w polu karnym Mario Pasalicia, który w doskonałej sytuacji nie zdołał pokonać Drągowskiego.

Mimo potężnego oblężenia bramki Fiorentiny, to jednak Atalanta jako pierwsza straciła gola. Federico Chiesa mocno uderzył futbolówkę zza pola karnego, a ta wpadła do bramki tuż przy prawym słupku.

Pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 1:0. Atalanta bombardowała bramkę Violi, jednak to gospodarze trafili jako pierwsi i do przerwy bramki nie stracili.

Fiorentina wyszła na drugą połowę w zmienionym składzie. Trener Giuseppe Iachini wprowadził na boisko Dusana Vlahovicia. Plac gry opuścił Patrick Cutrone. Atalanta wyszła na drugą część bez żadnych roszad.

W 49. minucie Duvan Zapata po podaniu od Papu Gomeza wpakował piłkę do siatki z bliskiej odległości. Stojący w bramce obrońca Fiorentiny nie zdołał zablokować tego uderzenia.

Około 72. minuty świeżo wprowadzony Ruslan Malinovsky świetnie uderzył z dystansu. Piłka po jego strzale wylądowała tuż przy prawym dolnym rogu bramki.

Mecz zakończył się zwycięstwem Atalanty Bergamo 2:1.

Stadio Artemio Franchi (Florencja) 08.02.2020, godz. 15:00

Serie A: Fiorentina – Atalanta 1:2

32′ Chiesa – 49′ Zapata, 72′ Malinovsky

Żółte kartki: Castrovilli, Vlahovic – Zapata, Gollini

Fiorentina: Drągowski, Milenkovic, Pezzella, Igor, Lirola, Benassi (85′ Badelj), Pulgar (79′ Sottil), Castrovilli, Dalbert, Cutrone (46′ Vlahovic), Chiesa.

Atalanta: Gollini, Toloi, Palomino, Djimsiti, Castagne, Pašalić (64′ Malinovsky), Freuler, Gosens, Gomez (90′ Tameze), Iličić, Zapata.