SerieA: Milan wygrał, ale z problemami

AC Milan

W pierwszym niedzielnym spotkaniu 15. kolejki włoskiej Serie A, AC Milan pokonał na własnym stadionie FC Crotone 2:1 mimo, że to goście pierwsi wyszli na prowadzenie.

Wynik meczu w 26. minucie niespodziewanie otworzył Diego Falcinelli. Najskuteczniejszy piłkarz Crotone na swoim koncie ma już pięć trafień. Na cztery minuty przed przerwą wyrównał Mario Pasalic, dla którego była to premierowa bramka w sezonie. Osiem minut po zmianie stron rzutu karnego nie wykorzystał zawodnik gospodarzy, M’baye Niang. Na cztery minuty przed końcem meczu wynik spotkania ustalił Gianluca Lapadula.

Dla beniaminka ligi, który zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli jest to czwarty mecz bez wygranej. Z goła odmienne nastroje panują w ekipie Rossoneri. 18-krotni mistrzowie Włoch są niepokonani od pięciu ligowych kolejek i w tej chwili są wiceliderem ligi.

W następnej serii spotkań Milan zagra w Rzymie z drużyną Wojciecha Szczęsnego, AS Roma, a Crotone podejmować będzie Pescarę.

4.12.2016, godz. 12:30 AC Milan – FC Crotone 2:1 (1:1)