Sensacja w Warszawie. Ruch pokonał Legię strzelając cudowne bramki [wideo]

Mikołaj Barbanell (Piłkarski Świat)

Legia Warszawa sensacyjnie przegrała z ostatnim w tabeli Ruchem Chorzów (1:3). Gole dla gości strzelali Lipski, Urbańczyk i Niezgoda. Legię Warszawa stać było jedynie na honorowe trafienie Radovicia w końcówce spotkania.

Gospodarze od pierwszych minut naciskali na Ruch, stwarzając sobie kilka dogodnych sytuacji. Chorzowianie czekali z kolei na swoją okazję, nieśmiało podążając w stronę bramki Legii. W 13. minucie podopieczni Waldemara Fornalika wywalczyli jednak rzut wolny po faulu na Jarosławie Niezgodzie. Do piłki podszedł Patryk Lipski i świetnym uderzeniem pokonał Arkadiusza Malarza. Dla piłkarza Ruchu była to 5. bramka w tym sezonie a 2. z rzutu wolnego.

Legia zaczęła grać nieco nerwowo, próbując jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Świetną okazję ku temu miał Tomas Necid, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem z Chorzowa. Goście coraz swobodniej poruszali się po boisku, znacznie częściej zagrażając bramce Wojskowych. W 42. minucie spotkania kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się Maciej Urbańczyk, nie dając najmniejszych szans Malarzowi na skuteczną interwencję.

Trener Magiera zareagował na to co działo się w pierwszej połowie dokonując dwóch zmian w składzie. Tamasa Necida zmienił Michał Kucharczyk, natomiast za Sebastiana Szymańskiego wszedł Kasper Hamalainen. Na nic się to jednak zdało bo w 51. minucie Ruch Chorzów zadał kolejny cios. Miłosz Przybecki przedostał się w pole karne gospodarzy, świetnie wyłożył piłkę Jarosławowi Niezgodzie a wypożyczony z Legii do Chorzowa napastnik pogrążył ekipę Magiery. Legia starała się odpowiedzieć bramką, ale zdecydowanie brakowało jej skuteczności. W 75. minucie za uderzenie w twarz Artura Jędrzejczyka boisko musiał opuścić Adam Pazio, który za swoje niezrozumiałe zachowanie obejrzał czerwoną kartkę. Legia wykorzystała przewagę liczebną strzelając w 84. minucie bramkę honorową. Z dystansu, niecelnie uderzał Jędrzejczyk, jednak piłka wpadła pod nogi Radovicia, a ten umieścił ją w bramce.

Legia Warszawa 1:3 Ruch Chorzów (0:2)

0:1 14′ Patryk Lipski

0:2 42′ Maciej Urbańczyk

0:3 51′ Jarosław Niezgoda

1:3 84′ Miroslav Radović

Legia Warszawa: Malarz- Jędrzejczyk, Dąbrowski, Pazdan, Hlousek – Kopczyński, Szymański (46′ Hamalainen)- Guilherme (65′ Kazaiszwili), Odjidja-Ofoe, Radović, Necid (46′ Kucharczyk)

Ruch Chorzów: Hrdlicka –  Konczkowski, Grodzicki, Helik, Kowalczyk – Surma, Urbańczyk – Przybecki, Lipski, Pazio – Niezgoda (81′ Moneta)

Sędzia: Daniel Stefański