Sędziował mecz otwarcia, posędziuje również finał mundialu

welt.de

Nestor Pitana to argentyński sędzia, który sędziuje już na swoim drugim mundialu. W tym turnieju prowadził między innymi mecz otwarcia pomiędzy Rosją a Arabią Saudyjską (5:0).

Cztery lata temu był arbitrem wytypowanym do sędziowania finału mundialu jednak wtedy na przeszkodzie stanął fakt, że do finału brazylijskich mistrzostw świata dostała się Argentyna.

Teraz 43-letni Pitana będzie bez przeszkód arbitrem finału Dwudziestych  pierwszych Mistrzostw Świata FIFA. Argentyna tym razem odpadła w 1/8 finału, a Pitana w tym turnieju zbierał bardzo dobre recenzje.

W finale mundialu zagrają ze sobą w niedzielę Chorwacja i Francja. Dla Chorwacji jest to pierwszy finał Mistrzostw Świata do tej pory najlepszy wynik Hrvastki to trzecie miejsce wywalczone w 1998 roku w debiucie na imprezie tej rangi. Bój o finał Chorwaci przegrali z Francją 1:2 jednak w tamtym meczu prowadzili w 47. minucie po trafieniu Davora Sukera. Na trafienie chorwackiego napastnika odpowiedział wtedy dwoma bramkami francuski obrońca Liliam Thuram dla którego były to jedyne bramki w drużynie narodowej.

Dla Trójkolorowych będzie to już trzeci finał. W 1998 roku u siebie pokonali Brazylię 3:0, a w 2006 roku przegrali 3:5 w rzutach karnych z reprezentacją Włoch. Po regulaminowym czasie gry i dogrywce wynik brzmiał 1:1.

Finał Mistrzostw Świata Rosja 2018 odbędzie się w niedzielę 15 lipca o godzinie 17. Mecz można obejrzeć w TVP1.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przejdź do paska narzędzi