Sebastian Haller: Badanie kontrolne może uratować wiele istot ludzkich

bvb.de

Zawodnik Borussii Dortmund, Sebastian Haller w rozmowie z “BBC Sport” opowiadał o znaczeniu badań lekarskich.

Sebastian Haller dołączył do Borussii Dortmund 18 lipca 2022 roku za 27,4 milionów funtów. Niecałe dwa tygodnie później został wycofany z treningów z powodu złego samopoczucia. Na początku myślał, że zmagał się z problemem trawiennym, ale dalsze badania lekarskie wykazały nowotwór jąder. W lipcu zeszłego roku przeszedł operację wycięcia guza, a następnie poddał się chemioterapii.

Pierwszego dnia nie wiedziałem, że to rak – przyznał i dodał: – Lekarz powiedział, że mam guza. Ale ja nie jestem lekarzem i nie wiedziałem co dokładnie oznaczało to pojęcie. Spytałem więc doktora: “To rak, prawda?”, a on potwierdził moje przypuszczenia. Ja mu powiedziałem, że od razu mógł to powiedzieć – wyjawił w rozmowie z “BBC Sport”.

W zeszłym miesiącu wrócił do treningów, a swój debiut w barwach Dortmundu zaliczył 22 stycznia przeciwko Augsburgowi. Na boisku pojawił się 62. minucie spotkania zastępując młodego Youssoufa Moukoko. 28-latek patrzy w przyszłość z pozytywnym nastawieniem po udanej walce z nowotworem.

Zawodnik Borussii Dortmund w rozmowie z “BBC Sport” zdradził, że zamknął już epizod nieudanej przygody w West Hamie United i nie patrzy wstecz: – Nie mam nic do udowodnienia. Nie każdy zna powód gorszej dyspozycji zawodnika na boisku, a nawet jeśli zna to go nie obchodzi. Jak jesteś na boisku to musisz dobrze grać. Nie pokazałem najlepszej wersji siebie w West Hamie i żałuję tego. Mogło być lepiej, ale to już przeszłość – wyjaśnił.

Haller chciał też skorzystać z możliwości zachęcenia innych osób do badań: – Nie można myśleć, że to może zdarzyć się tylko innym ludziom. Kiedyś tak myślałem. Byłem w dobrej formie i dobrze się czułem. W przeciągu trzech miesięcy wszystko się zmieniło. Musimy się badać. Nie możemy się wstydzić. Badamy się nie tylko dla siebie, ale też dla naszej rodziny, przyjaciół oraz bliskich. Taka kontrola może nas uratować – zakończył.

Dzisiaj Borussia Dortmund podejmie Chelsea na własnym stadionie w ramach pierwszego meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Początek spotkania o godzinie 21:00.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x