Scolari trenerem Brazylii

Luiz Felipe Scolari został wybrany nowym selekcjonerem reprezentacji Brazylii. Dla Scolariego to kolejna przygoda z “Canarinhos”

 

64-letni szkoleniowiec znowu będzie prowadził zespół Brazylii po 10 latach. W 2002 roku na mundialu w Korei Południowej i Japonii osiągnął z reprezentacją “Canarinhos” piąty w historii tytułu mistrza świata.

Przeprowadziliśmy dogłębną ocenę kandydatów. Potrzebujemy kogoś, kto posiada odpowiednie umiejętności, determinację i doświadczenie. Jestem absolutnie przekonany, że fani będą zadowoleni z naszego wyboru – zapewnił Jose Maria Marin.

Scolari cel oczywiście ma jeden: mistrzostwo, każdy inny wynik będzie odebrany jako wielka porażka. Na stanowisku zastępuje zwolnionego w piątek Mano Menezesa.

Wiem, że zdobycie tytułu to nasz obowiązek. Trzecie czy czwarte miejsce w kraju, który pięć razy był mistrzem świata zostanie odebrane jako porażka. Dziś nie jesteśmy faworytem, ale zostało jeszcze trochę czasu. Mam nadzieję, że już przed turniejem albo w jego trakcie dopracujemy się tego miana – powiedział po nominacji “Felipao”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


x