Schalke 04 podjęło decyzję. Gazprom znika z koszulek piłkarzy

fot. facebook.com/S04.en

fot. facebook.com/S04.en


Świat sportu reaguje na bezpodstawny atak zbrojny na Ukrainę i nakładała na Rosję sankcje. Pierwsze poważne kroki prawne podjęło Schalke 04, którego oficjalnym sponsorem jest firma Gazprom. Niemiecki klub poinformował o usunięciu logotypu rosyjskiej spółki z trykotów piłkarzy. 

Cały świat zamarł po tym, jak około godziny 5 rano prezydent Władimir Putin wydał rozkaz do ataku na Ukrainę. Według Kijowa zginęło już kilku cywili i ponad 40 ukraińskich żołnierzy. Trwa chaos zarówno organizacyjny, jak i medialny.

Słowa wsparcia i mocne deklaracje napływają z całego świata, który nie chce pozwolić, by konflikt stał się międzynarodowy. W tym celu stosowane są różne sankcje wobec Rosji m.in. brak certyfikacji gazociągu Nord Stream 2.

Sankcje nie ominą również świata sportu. Władze Schalke 04 oficjalnie poinformowały o usunięciu logotypu firmy Gazprom z koszulek piłkarzy. Ponadto miejsce w radzie nadzorczej klubu stracił Matthias Warnig, który był przedstawicielem rosyjskiej spółki.

W związku z wydarzeniami, rozwojem i eskalacją ostatnich dni, FC Schalke 04 zdecydowało się usunąć z koszulek napis swojego głównego sponsora – „GAZPROM”. Ten krok następuje po rozmowach z GAZPROM Germania. Zamiast tego „Schalke 04” znajdzie się na piersi Royal Blues – czytamy w komunikacie.

Niemiecki klub na mocy umowy sponsorskiej miał inkasować nawet 10 milionów euro rocznie. Obecny kontrakt Schalke 04 z Gazpromem obowiązuje do czerwca 2025 roku.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.