RSC Anderlecht z kolejnym tytułem

Najbardziej utytułowany belgijski klub – RSC Anderlecht Bruksela, zdobył kolejne trofeum. Wczoraj wieczorem podopieczni Besnika Hasi’ego sięgnęli po Superpuchar Belgii, pokonując Lokeren 2:1 (1:0).

Największym pechowcem meczu był obrońca Lokeren – Denis Odoi, który w 90. minucie zaliczył samobójcze trafienie. Do tego czasu był remis po bramkach Aleksandara Mitrovicia (w 29. minucie) dla Anderlechtu i Hamdiego Harbaoui (w 76. minucie) dla Lokeren.

Niedzielne zwycięstwo oznacza, że Anderlecht zdobył w swojej historii już 12 Superpuchar Belgii. Wcześniej czynił to w latach 1985, 1987, 1993, 1995, 2000, 2001, 2006, 2007, 2010.

źródło: Eurosport