ROW Rybnik mistrzem remisów 1.ligi!

Energetyk ROW Rybnik po raz ósmy w tym sezonie zremisował w 1. lidze! Tym razem podopieczni Ryszarda Wieczorka podzielili się punktami z liderem zaplecza T-Mobile Ekstraklasy – GKS-em Bełchatów remisując na boisku rywala 2:2!

Po ostatniej wygranej “zielono-czarnych” z Arką Gdynia 2:0 piłkarze Energetyka jechali do Bełchatowa w dobrych nastrojach.

Dzisiaj po pół godzinie gry zapowiadało się na kolejny komplet punktów beniaminka. Po bramkach Daniela Ferugi w 22 minucie oraz Marka Krotofila trzy minuty później goście wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Jednak jeszcze przed przerwą kontaktowego gola dla GKS-u w 40 minucie zdobył jeden z braci Maków – Mateusz.

Po zmianie stron GKS Belchatów było stać jeszcze na jednego gola i doprowadzić do wyrównania w 51 minucie spotkania.

Obie drużyny mają na swoim koncie najmniej porażek w 1. lidze (tylko dwie) z tym, że GKS (24pkt) jest liderem tabeli, a ROW Rybnik (14pkt) plasuje się na 13. pozycji ze stratą pięciu punktów do podium!

GKS Bełchatów 2:2 (1:2) ROW Rybnik

Bramka 0:1 Daniel Feruga 22′
Bramka 0:2 Marek Krotofil 25′
Bramka 1:2 Mateusz Mak 40′
Bramka 2:2 Kamil Wacławczyk 51′