Rosja stworzy własną konfederację piłkarską? “Naszym zadaniem jest stworzenie federacji”

rosja

Rosja stara się zminimalizować straty wynikające z rozpoczęcia przez Władimira Putina wojny na Ukrainie. Deputowany Roman Teriuszkow zaproponował specyficzny, a zarazem kontrowersyjny pomysł ominięcia sankcji nałożonych przez FIFA i UEFA. Jego zdaniem Rosja powinna stworzyć własną konfederację piłkarską. 

W poniedziałek UEFA poinformowała o wykluczeniu rosyjskich drużyn z europejskich pucharów. Ma to związek z trwającą od końca lutego rosyjską inwazją na Ukrainę.

Cały świat solidaryzuje się z naszymi wschodnimi sąsiadami, w tym również ludzie sportu. Zawodnicy i zawodniczki nie chcą rywalizować ze sportowcami z Rosji i Białorusi.

Teraz Rosyjski Związek Piłki Nożnej szuka innych sposobów, by wrócić do poważnej rywalizacji. Kontrowersyjny pomysł na rozwiązanie problemu zaproponował tamtejszy polityk, Roman Teriuszkow.

Deputowany w rozmowie z portalem “sport.ru”, zaproponował stworzenie przez Rosję własnej konfederacji piłkarskiej z udziałem państw zaprzyjaźnionych z Władimirem Putinem.

Naszym zadaniem nie jest nadzieja na możliwość przeniesienia się do regionu azjatyckiego, ale stworzenie własnej federacji wraz z zaprzyjaźnionymi krajami: Białorusią, Abchazją, Osetią Południową, w tym teraz Doniecką i Ługańską Republiką Ludową – powiedział.

Byłem w DRL i miejscowi sportowcy mają wielką potrzebę rywalizacji w Rosji. Dotyczy to również innych krajów przyjaznych Rosji. Trzeba wspólnie z nimi rozwijać zarówno piłkę nożną, jak i cały komponent sportowy. To trudna, ale wyważona, moim zdaniem decyzja – dodał.

Teriuszkow skrytykował pomysł dołączenia przez Rosję do azjatyckiej federacji piłkarskiej.

Jeśli chodzi o przejście do Azjatyckiej Konfederacji Piłki Nożnej, przypomnę, że jest ona również częścią Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej. FIFA już ukarała Rosję. A gdzie są gwarancje, że unikniemy sankcji, jeśli przeniesiemy się do Azji? – oznajmił.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.