Marca.com

W inauguracyjnej kolejce Ligi Mistrzów Królewscy rozbili Szachtar Donieck 4:0! Bohaterem Realu został Ronaldo, który strzelił trzy z czterech bramek zdobytych przez ekipę z Madrytu.

Na zdobycie bramki Królewscy mieli szansę już w drugiej minucie meczu, jednak Isco strzelił obok bramki. Wyśmienite okazje niedługo później mieli Gareth Bale i Karim Benzema. Walijczyk oddał efektowny strzał piętą, jednak piłkę zatrzymał Andrij Piatow. Benzema nie wykorzystał natomiast szansy sam na sam z bramkarzem. Naprawił swój błąd w 30 minucie, trafiając po błędzie Piatowa. Szachtar nie zaprezentował nic ciekawego, Ukraińcy podejmowali próby przebicia się pod bramkę Realu jednak bez skutku.

W drugiej połowie rozpoczął się pokaz umiejętności Ronaldo. Portugalczyk miał ułatwioną sprawę zwłaszcza, że po czerwonej kartce dla Taras Stepanenko, Szachtar grał w dziesiątkę. CR7 pierwsze dwie bramki dające Królewskim prowadzenie 3:0, zdobył z rzutów karnych po tym jak Darijo Srny i Marcio Azevedo zagrali ręką. Dzięki tym golom Ronaldo jest piłkarzem, który zdobył najwięcej bramek z rzutów karnych. Hat-tricka Portugalczyk skompletował w 81 minucie dobijając głową strzał Marcelo.

Real Madryt (Benzema 30′ Ronaldo 55’63’81’) – Szachtar Donieck 2:2

Real: Keylor Navas – Daniel Carvajal, Raphael Varane (46′ Pepe), Sergio Ramos (59′ Nacho), Marcelo – Toni Kroos, Luka Modrić – Isco, Cristiano Ronaldo, Gareth Bale (31′ Mateo Kovacić) – Karim Benzema.

Szachtar: Andrij Piatow – Darijo Srna, Ołeksandr Kuczer, Jarosław Rakickij, Marcio Azevedo – Fred, Taras Stepanenko – Marlos (74′ Viktor Kovalenko), Alex Teixeira, Taison (67′ Maksim Małyszew) – Ołeksandr Hładky (83′ Bernard Duarte).

Żółte kartki: Stepanenko, Srna, Kuczer, Małyszew (Szachtar).

Czerwona kartka: Stepanenko (Szachtar) /50′ – za drugą żółtą/

Sędzia: Ivan Bebek (Chorwacja).