Ronaldo piłkarzem sezonu 2015/16! MARCA wręczyła nagrody

Marca.com

Wczoraj hiszpański dziennik MARCA wręczył nagrody najlepszym piłkarzom La Liga za sezon 2015/16. Podobną galę niedawno organizowała sama federacja.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii wybierani są przez jury dziennika, które złożone jest m.in. z byłych piłkarzy i trenerów. Nominowanych jest 50 piłkarzy, wybranych przez internautów, cotygodniowo głosujących na najlepszego piłkarza kolejki.

Nagrodę dla piłkarza sezonu zgarnął Cristiano Ronaldo. Dla Portugalczyka, który podpisał wczoraj nową umowę z Realem statuetka ta jest czwartą tego typu nagrodą. Statuetkę dla najlepszego strzelca odebrał Luis Suarez, który zgromadził w zeszłej kampanii 40 bramek. Najlepszym bramkarze i jednocześnie tym, który miał najwięcej czystych kont na przestrzeni sezonu został Jan Oblak. Najlepszym trenerem uznano Diego Simeone, który poprowadził Atleti do trzeciego miejsca w lidze. Z dorobkiem 20 bramek najlepszym hiszpańskim strzelcem został Aritz Aduriz. Miano arbitra sezonu przypadło Carlosowi Velasco Carballo. Alvaro Morata został zaś wybrany najlepszym piłkarzem reprezentacji „La Roja”.

Nagrody za sezon 2015/16:
Trofeo Alfredo Di Stéfano: Cristiano Ronaldo
Trofeo Pichichi: Luis Suárez
Trofeo Zamora: Jan Oblak
Trofeo Miguel Muñoz: Diego Simeone
Trofeo Zarra: Aritz Aduriz
Trofeo Guruceta: Carlos Velasco Carballo
Trofeo Luis Aragonés: Álvaro Morata


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.


Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.

x