Rodrygo: Jeśli nic nie zrobimy, to rasiści będą urzeczywistniać swoje przestępcze zachowanie

Rodrygo

realmadrid.com

Rodrygo twierdzi, że w mediach społecznościowych padł ofiarą przemocy na tle rasistowskim po ostrej kłótni z Argentyńczykiem Leo Messim.

Do ostrej wymiany słów miało dojść między piłkarzami w rywalizacji Brazylii z Argentyną (0:1) w eliminacjach do mistrzostw świata 2026 w Rio de Janeiro, które dodatkowo zostało opóźnione o 30 minut z powodu brutalnych starć policji z kibicami gości.

Piłkarz Realu Madryt powiedział, że otrzymał wiadomości z emotikonami przedstawiającymi małpy i banany. – Moje media społecznościowe zostały zaatakowane obelgami – ujawnił.

– Jeśli nie będziemy robić tego, czego chcą, jeśli nie będziemy zachowywać się tak, jak myślą, że powinniśmy, jeśli będziemy nosić coś, co ich denerwuje, jeśli nie pochylimy głowy, gdy nas atakują, jeśli zajmiemy przestrzenie, o których myślą, że należą wyłącznie do nich, rasiści będą urzeczywistniać swoje przestępcze zachowanie – wytłumaczył 22-letni Rodrygo.

Widziano Messiego, jak rozmawiał z kapitanem Brazylii Marquinhosem i Rodrygo, po czym kilku zawodników z Argentyny próbowało uspokoić rozwijającą się sytuację na trybunach. Po długiej przerwie zwyciężyli goście po trafieniu Nicolasa Otamendiego.