Robin van Persie dołączy do sztabu szkoleniowego Manchesteru United? Przeszkodą brytyjskie przepisy
Manchester United rozważa zatrudnienie Robina van Persiego w roli członka sztabu szkoleniowego. Na przeszkodzie stanąć mogą jednak przepisy panujące w Wielkiej Brytanii.
Wciąż trwają poszukiwania nowego trenera Manchesteru United, który miałby przejąć ster w klubie od Ralfa Rangnicka po zakończeniu sezonu. Jednakże wieści napływające z najróżniejszych źródeł wskazują na to, że głównym kandydatem jest Erik ten Hag. I choć brak oficjalnego potwierdzenie coraz więcej informacji potwierdza tę tezę.
Cała sytuacja ma być już na tyle zaawansowana, że "Czerwone Diabły" rozpoczęły kompletowanie sztabu szkoleniowego. W skład owego sztabu wejść miałaby m.in. legenda Arsenalu, która grała również w United, Robin van Persie. Znakomity zawodnik nie miał już jednak tak znakomitej kariery trenerskiej. Był jedynie trenerem napastników w Feyenoordzie, a później także asystentem szkoleniowca.
Ten brak dużego doświadczenia może utrudnić lub też zupełnie uniemożliwić van Persiemu prace w Manchesterze United. Wynika to z futbolowych skutków Brexitu. Od tamtego czasu zmieniły się pewne przepisy, co nieco utrudnia transfery zagranicznych zawodników, ale i zatrudnianie zagranicznych trenerów i innych pracowników. Chodzi bowiem o to, że takie osoby muszą uzyskać pozwolenie na pracę.
Przepracowanie na danym stanowisku długiego czasu jest jednym z czynników, które mogą pomóc otrzymać takie pozwolenie. W przypadku van Persiego nie ma tu o czym rozmawiać. Nic nie jest jednak wykluczone, gdyż do odmowy przyznania pozwolenie na prace można się odwołać. Wówczas bierze się pod uwagę inne czynniki, które być może przeważą na stronę holenderskiej legendy.
-

AktualnościWyjściowe składy na mecz Napoli - US Cremonese. Kto zagra od pierwszej minuty? (24.04.2026)Nowacki / 24 kwietnia 2026, 20:06
-


AktualnościOficjalnie: wyjściowe składy Betis - Real Madryt (24.04.2026)Nowacki / 24 kwietnia 2026, 20:06
-


AktualnościWyjściowe jedenastki na mecz Sunderland - Nottingham (24.04.2026)Nowacki / 24 kwietnia 2026, 20:05
-


AktualnościBrest - RC Lens podstawowe jedenastki. Sprawdź ogłoszone składy (24.04.2026)Nowacki / 24 kwietnia 2026, 19:54
-

AktualnościWyjściowe jedenastki na spotkanie Zagłębie Lubin - Bruk-Bet Termalica Nieciecza. Kto zagra od pierwszej minuty? (24.04.2026)Nowacki / 24 kwietnia 2026, 17:18
-

AktualnościPep Guardiola rozważany na selekcjonera Włoch – włoska federacja myśli o wielkiej zmianieNowacki / 24 kwietnia 2026, 13:41































