Robin van Persie dołączy do sztabu szkoleniowego Manchesteru United? Przeszkodą brytyjskie przepisy

van Persie

Zdjęcie: Goal.com


Manchester United rozważa zatrudnienie Robina van Persiego w roli członka sztabu szkoleniowego. Na przeszkodzie stanąć mogą  jednak przepisy panujące w Wielkiej Brytanii.

Wciąż trwają poszukiwania nowego trenera Manchesteru United, który miałby przejąć ster w klubie od Ralfa Rangnicka po zakończeniu sezonu. Jednakże wieści napływające z najróżniejszych źródeł wskazują na to, że głównym kandydatem jest Erik ten Hag. I choć brak oficjalnego potwierdzenie coraz więcej informacji potwierdza tę tezę.

Cała sytuacja ma być już na tyle zaawansowana, że “Czerwone Diabły” rozpoczęły kompletowanie sztabu szkoleniowego. W skład owego sztabu wejść miałaby m.in. legenda Arsenalu, która grała również w United, Robin van Persie. Znakomity zawodnik nie miał już jednak tak znakomitej kariery trenerskiej. Był jedynie trenerem napastników w Feyenoordzie, a później także asystentem szkoleniowca.

Ten brak dużego doświadczenia może utrudnić lub też zupełnie uniemożliwić van Persiemu prace w Manchesterze United. Wynika to z futbolowych skutków Brexitu. Od tamtego czasu zmieniły się pewne przepisy, co nieco utrudnia transfery zagranicznych zawodników, ale i zatrudnianie zagranicznych trenerów i innych pracowników. Chodzi bowiem o to, że takie osoby muszą uzyskać pozwolenie na pracę.

Przepracowanie na danym stanowisku długiego czasu jest jednym z czynników, które mogą pomóc otrzymać takie pozwolenie. W przypadku van Persiego nie ma tu o czym rozmawiać. Nic nie jest jednak wykluczone, gdyż do odmowy przyznania pozwolenie na prace można się odwołać. Wówczas bierze się pod uwagę inne czynniki, które być może przeważą na stronę holenderskiej legendy.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.