Robert Lewandowski koniecznie musi przejść operację. Nie otrzyma powołania do reprezentacji?

fcbayern.com

– Robert Lewandowski będzie się musiał poddać zabiegowi, który go wykluczy z gry na kilka, kilkanaście dni – zdradził Mateusz Borek w trakcie programu “Cafe Futbol” emitowanym w “Polsacie”.

Reprezentacja Polski pod wodzą Jerzego Brzęczka wywalczyła już awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Do końca eliminacji pozostały dwa spotkania – z Izraelem (16.11) i Słowenią (19.11). Z dużą dozą prawdopodobieństwa selekcjoner nie powoła na zgrupowanie Roberta Lewandowskiego. Napastnik od jakiegoś czasu odczuwa dyskomfort w pachwinie i będzie zmuszony do operacji.

– Ciekawym byłoby sprawdzić jak funkcjonuje reprezentacja mając pewny awans. Z drugiej strony walczymy cały czas o koszyk. Fakty są takie, że Robert Lewandowski będzie się musiał poddać zabiegowi, który go wykluczy z gry na kilka, kilkanaście dni. Jest malutki problem, który trzeba naprawić, by “maszyna” pracowała w czerwcu 2020 roku – dodał prowadzący program “Cafe Futbol”. Nie jest jasnym termin operacji, ale możliwe, że podda się jej podczas przerwy zimowej. “Bawarczycy” ostatni mecz w tym roku rozegrają 21 grudnia z Vfl Wolfsburg i na boiska powrócą w połowie stycznia.

31-letni Robert Lewandowski bije wszelkie rekordy w 1. Bundeslidze i po dziesięciu kolejkach jest liderem klasyfikacji strzelców z 14 bramkami. W niedzielny wieczór doszło do zwolnienia Niko Kovaca w Bayernie Monachium.

źródło: polsatsport.pl / własne


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *