Remis w hicie kolejki na Etihad Stadium!

W hicie 5 kolejki angielskiej Premier League na Etihad Stadium Manchester City zremisował z Chelsea Londyn 1:1. Gole w tym meczu zdobyli Andre Schurrle i Frank Lampard.

W to spotkanie lepiej weszli piłkarze “The Citizens”, to oni od początku meczu przejęli inicjatywę jednak nie potrafili zdobyć gola. W pierwszej połowie podopieczni Jose Mourinho praktycznie nie mieli żadnych dogodnych sytuacji pod bramką Joe Harta. W drugiej połowie Manchester City nadal przeważał, jednak to Chelsea pierwsze zdobyło gola w 71 minucie. Po dograniu piłki w pole karne przez Edena Hazarda, Andre Schurrle wpakował piłkę do siatki. Piłkarze Manuela Pellegriniego rozgrywali naprawdę dobre spotkanie przed własną publicznością i zasługiwali przynajmniej na remis. Udało się w końcu w 85 minucie a bramkę strzelił były zawodnik “The Blues” – Frank Lampard. Lampard zachował się bardzo ładnie w stosunku do swojego poprzedniego klubu w którym grał przez 13 lat i nie celebrował zdobytego gola. Mecz zakończył się wynikiem 1:1, Chelsea zostało na pozycji lidera z 13 punktami i dopiero po raz pierwszy straciło punkty w tym sezonie Premier League, z kolei Manchester City awansował na 6 miejsce.

Manchester City – Chelsea (1:1) – 21.09.2014 (17:00)
71′ A.Schurrle (0:1)
85′ F.Lampard (1:1)