Remis Pogoni w sparingu z mocnym rywalem

Pogoń Szczecin

Dziurek / Shutterstock.com

Pogoń Szczecin w poniedziałkowe południe rozegrała swój pierwszy sparing podczas zgrupowania w Turcji. Po wyrównanym spotkaniu wicelider PKO Ekstraklasy zremisował 1:1 z FC Zürich, który jest liderem szwajcarskiej ekstraklasy.

Kosta Runjaić od pierwszej minuty postawił na swój najmocniejszy skład, jakim dysponuje na ten moment. W zasadzie tylko na pozycji bramkarza zaszła zmiana w porównaniu ze spotkaniami ligowymi. Od pierwszej minuty bramki Pogoni bronił Jakub Bursztyn, a po przerwie zastąpił go wracający z wypożyczenia do Pogoni Siedlce Bartosz Klebaniuk. Przebywający na zgrupowaniu Dante Stipica wciąż nabiera sił po przebytej niedawno operacji przepukliny pachwinowej.

Mecz nie rozpoczął się po myśli szczecinian. Szwajcarzy osiągnęli lekką przewagę i co jakiś czas zagrażali strzałami bramce Bursztyna. Na domiar złego po jednym ze starć z Blerimem Džemailim kontuzji doznał Sebastian Kowalczyk, którego zastąpił nowy nabytek Pogoni Wahan Biczachczjan. W 33. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego z lewej strony Džemailiego sprytnym uderzeniem piętą futbolówkę do bramki Pogoni skierował Antonio Marchesano. Z prowadzenia FC Zürich cieszył się zaledwie pięć minut. Po przechwycie Luki Zahovicia minął rywala i pokonał bramkarza rywali uderzeniem zza pola karnego.

Po przerwie na boisku pojawił się nieco słabszy skład, który jednak nie odstawał od mocnego rywala. Szczegolnie podobać mogła się postawa Mariusza Fornalczyka. 19-latek występował na lewym skrzydle i sprawił wiele problemów przeciwnikom, którzy musieli uciekać się do przewinień. Po jednym z nich przed polem karnym żółtą kartką ukarany został Nikola Boranijašević. Ostatecznie “piłkę meczową” miał lider szwajcarskiej ekstraklasy. W 75. minucie Henri Koide wyszedł sam na sam z Klebaniukiem, który zahaczył go przy próbie minięcia. Sędzia nie miał żadnych złudzeń i wskazał na jedenasty metr. Szansy nie wykorzystał jednak grający na środku obrony Mirlind Kryeziu. Wprowadzony z ławki reprezentant Kosowa trafił w poprzeczkę.

Pogoń Szczecin – FC Zürich 1:1 (1:1)

Wahan Biczachczjan 38 – Antonio Marchesano 33

Skład Pogoni w I połowie: Jakub Bursztyn – Jakub Bartkowski, Kóstas Triantafyllópoulos, Benedikt Zech, Luís Mata – Jean Carlos Silva, Damian Dąbrowski, Maciej Żurawski, Sebastian Kowalczyk (Wahan Biczachczjan 27′), Kamil Grosicki – Luka Zahovič.

Skład Pogoni w II połowie: Bartosz Klebaniuk – Paweł Stolarski, Igor Łasicki, Mariusz Malec, Hubert Matynia – Michał Kucharczyk, Kamil Drygas, Mateusz Łęgowski, Rafał Kurzawa, Mariusz Fornalczyk (Kacper Kostorz 80′) – Piotr Parzyszek (Aron Stasiak 70′).

W kolejnych sparingach na obozie w Turcji Pogoń zagra z ukraińską Zorią Ługańsk (19 stycznia) oraz austriackim Rapidem Wiedeń (22 stycznia).

Źródło: własne / Pogoń Szczecin