Premier League: Remis na Stamford Bridge! Wysoka porażka Southampton

W ramach 36 kolejki Premier League Chelsea zremisowała na własnym stadionie z walczącą o miejsce w europejskich pucharach drużyną Wolves 2:2. Obie bramki dla The Blues zdobył Romelu Lukaku.

Spotkanie z Wolves było pierwszym meczem Chelsea pod wodzą nowych właścicieli, na czele z Toddem Boehlym. Amerykanie przejęli udziały w klubie po Romania Abramowiczu.

Thomas Tuchel przeprowadził kilka zmian w składzie w porównaniu do ostatniego meczu ligowego z Evertonem. Kontuzjowanego Jorginho zastąpił Mateo Kovacić. Na ławce zasiedli z kolei Mason Mount oraz Kai Havertz, których ofensywne obowiązki przejęli Romelu Lukaku oraz Christian Pulisic.

Drużyna Wolves musiała radzić sobie przede wszystkim bez obecności trenera Bruno Lage. Portugalczyka zabrakło na ławce Wilków z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19. Prócz niego mecz opuścić musieli także Nelson Semedo, Daniel Podence oraz Max Kilman.

W 38 minucie spotkania Ruben Loftus-Cheek wykorzystał podanie Romalu Lukaku i pokonał bramkarza gości. Bramka nie została jednak uznana, gdyż po analizie VAR sędzia Peter Bankes zasygnalizował pozycję spaloną zawodnika The Blues.

Prawidłowe bramki zaczęły padać dopiero w drugiej połowie spotkania. W ciągu 3 minut Romelu Lukaku dwa razy umieścił piłkę w siatce bramki bronionej przez Jose Se.  Pierwszy raz uczynił to w 56 minucie, wykorzystując rzut karny, podyktowany w wyniku faulu Romaina Saissa na samym strzelcu.  Trzy minuty później reprezentant Belgii wykorzystał błąd defensywny gości i po raz drugi w tym meczu pokonał portugalskiego bramkarza.

W 78 minucie meczu kontaktową bramkę dla Wilków zdobył wypożyczony z hiszpańskiej Barcelony, Trincao. Portugalczyk wykorzystał dobre podanie z środka pola i strzałem z lewej nogi, zza pola karnego przywrócił drużynę gości do życia.

Gdy wydawało się że drużyna gospodarzy dowiezie trzy punkty do ostatniego gwizdka, dośrodkowanie w pole karne Edouarda Mendy’ego na bramkę zamienił obrońca Wolves, Conor Coady.

36 kolejka Premier League. 07.05.2022, Londyn, Stamford Bridge

Chelsea  –  Wolves 2:2

56’ (rzut karny), 59’ Romelu Lukaku – 79’ Trincao, 90+7 Conor Coady

Chelsea: Mendy – Azpilicueta (Sarr) , Thiago Silva, Rudiger – James, Loftus-Cheek, Kovacić, Alonso (Saul) – Pulisic –  Lukaku (Havertz), Werner

Wolves: Jose Sa – Boly, Coady, Saiss (Chiquinho)  – Jonny, Dendoncker, Neves (Trincao), Moutinho, Ait Nouri – Jimenez, Neto (Hwang Hee-Chan)

36 kolejka Premier League – pozostałe wyniki

Brentford – Southampton 3:0

13’ Pontus Jansson, 14’ Yoane Wissa, 79’ Kristoffer Ajer

Burnley – Aston Villa 1:3

90+2’ Maxwel Cornet – 7’ Danny Ings, 31’ Emiliano Buendia, 52’Ollie Watkins

Crystal Palace – Watford 1:0

31’ Wilfried Zaha (rzut karny)